Language

(02.06.2017) Žákům z Lidické se v soutěžích daří, dostali poděkování

Čtrnáct žáků základní školy Lidická si převzalo ocenění za vzornou reprezentaci školy v různých soutěžích. Letos se do celostátních kol soutěží škola dostala hned pětkrát, což je obrovský úspěch. “V soutěži Sapere navíc náš tým obsadil druhé místo, což je opravdu úžasné. Další týmy se umisťovaly vždy kolem jedenáctého místa. Když vezmeme v úvahu, že se těchto soutěží zúčastnilo devětadvacet tisíc žáků z celé republiky, je i toto velký úspěch a jsme na naše žáky opravdu hrdí,” uvedla zástupkyně ředitelky školy Marie Sechovcová.

Dárečky a upomínkové předměty si žáci převzali z rukou místostarostky Veroniky Horové v obřadní síni městského úřadu. “Samotná účast v soutěžích pro děti znamená, že obětují část svého volného času přípravě. Za to jim moc děkuji a gratuluji k úspěchům,” sdělila místostarostka.

Za účast v soutěži Finanční gramotnost byli oceněni Annemarie Novotná, Sofie Kokyová, Lukáš Novák, František Mixa, Tereza Šretrová a Jindřich Kronus. V soutěži Sapere zazářili Michal Fojtík, Michaela Němcová a Elisabeth Kadašová. Soutěže Tuta Via Vitae se zúčastnili Josef Tokár, Anežka Rampasová, Kristýna Kučerová, Radek Obracaník, Tereza Šretrová a Pavel Hauptvogel.