Language

(10.05.2017) Město z daru postaví hřiště i odpočinková místa

Nová dětská a workoutová hřiště, vybavení volnočasových míst, posilovna pro sportovce i vánoční výzdoba. Toto všechno plánuje město pořídit a vybudovat z daru společnosti Severočeské doly, a. s. “Město schválilo přijetí daru ve výši milion a tři čtvrtě od Severočeských dolů. Celou tuto částku použijeme na zkvalitnění života obyvatel v našem městě, především na vybudování nebo rekonstrukci hřišť, která jsou velmi oblíbená u dětí i sportovců. Myslíme však i na seniory či méně aktivní obyvatele při budování odpočinkových míst v lázeňském areálu,” uvedla místostarostka města Veronika Horová.

Nejdražší investicí bude vybudování tří workoutových hřišť na území města. Ta budou moci lidé navštěvovat v sídlišti Za Chlumem, na Pražském i Teplickém Předměstí a budou obdobná již zprovozněnému hřišti na Kyselce. Z daru je na tato hřiště vyčleněno 750 tisíc korun. Kde přesně se budou hřiště nacházet, rozhodnou lidé v anketě na webu města či facebooku.

Zcela novou atrakcí bude ve městě lanové centrum pro děti. To by mělo vzniknout u plánovaného workoutového hřiště v sídlišti Za Chlumem. “Celkem tak budeme ve městě mít čtyři workoutová hřiště a u dvou budou i dětská hřiště. Vznikne tím kompromis pro sportovce, kteří si chtějí zacvičit v místě, kde se nepohybují malé děti, a také pro aktivní rodiče, kteří budou mít v době cvičení své dítě na dohled na blízkém dětském hřišti,” vysvětlila místostarostka Zuzana Bařtipánová. Plánované náklady na lanové centrum jsou ve výši 380 tisíc.

Zrekonstruované dětské hřiště se sportovními prvky si užijí děti i mládež ve Fügnerově ulici na Pražském Předměstí. Tam bude opravena stávající herní plocha. Zmizí nevyhovující basketbalové koše a  budou nahrazeny novými arénovými prvky, které obsahují například branky na fotbal, basketbalové koše a další multifunkční panely. Vše bude stát 190 tisíc korun.

Také další novinka je určená hlavně aktivním obyvatelům. Za 180 tisíc korun totiž vyroste venkovní posilovna v areálu Kyselky na takzvané osmičce. Tam budou umístěné protahovací a posilovací stroje pro amatérské sportovce.

Investice počítají i se zázemím areálu Kyselky u letního kina. Tam budou vyměněné lavičky a odpadkové koše v prostoru mezi kinem a minigolfem. Aby byl prostor ještě hezčí, bude vyměněn plot u výběhu kamerunských koz. Tyto práce vyjdou na 100 tisíc korun. Za dalších 80 tisíc korun město pořídí šachové stolky se sedátky, které budou rozmístěné v okolí minigolfu.

Krásnější budou letošní Vánoce ve městě. Novinkou totiž bude dřevěný betlém, který si lidé přijdou prohlédnout pod vánoční strom na Mírovém náměstí. Nákup betlému vyčerpá zbytek finančního daru, tedy 70 tisíc korun.