Language

(17.05.2017) Nevyhovující zastávky nahradí nové

Město Bílina zrekonstruuje tři autobusové zastávky, které jsou v nevyhovujícím technickém stavu. “Tyto zastávky opravíme, dojde i k úpravě jejich bezprostředního okolí. Jedna zastávka bude zcela zrušena,” uvedl vedoucí odboru dopravy Oldřich Jedlička. 

K rekonstrukcím dojde v ulici Pražská, Teplická a Litoměřická. V Pražské ulici bude zbouraná zastávka naproti poliklinice ve směru do Loun. “Odřízneme starou železnou konstrukci, vybouráme betonový povrch, pak tam umístíme novou zastávku, která bude o něco menší, a provedeme parkovou úpravu okolí,” upřesnil vedoucí. 

Podobné změny nastanou v Teplické ulici, kde se nyní nachází velká modrá konstrukce zastávky. Také ta bude nahrazena za moderní, kapacitně však bude větší než na Pražské. Stejně tak tomu bude i v Litoměřické ulici u bývalé prodejny Meinl. 

Autobusová zastávka, která se nachází v Bílinské ulici u silnice číslo 13 v místě kruhových garáží, bude zcela zrušena. Důvodem je její současná nevyužívanost. 

Rekonstrukce tří zastávek a rušení jedné zastávky začnou v září letošního roku. Ve městě se tím pádem již nebudou nacházet žádné zastaralé autobusové zastávky.