Language

(21.06.2017) Městské technické služby kropí silnice, pomáhají tím snížit prašnost i teplotu

V parných dnech skrápí Městské technické služby Bílina silnice. Jakmile teploty přesáhnou třicet stupňů, vyjede cisterna s čistou vodou do všech částí města. “Ulice kropíme především z důvodu snížení prašnosti a také kvůli krátkodobému ochlazení vzduchu,” uvedl vedoucí střediska svozu odpadů a čištění města Tomáš Pavel.

Ke skrápění města využívají městské technické služby jedno vozidlo opatřené výměnnou nástavbou o objemu sedm metrů krychlových. “Od konce května bylo vozidlo využito celkem pětkrát, přičemž je vždy spotřebováno zhruba dvacet až třicet metrů krychlových pitné vody čerpané z řádu v areálu MTS,” dodal vedoucí.

Dojde-li k nařízení omezení spotřeby vody kvůli dlouhotrvajícímu suchu, bude skrápění přerušeno.

Pocitová teplota je ve slunečné dny mezi domy ve městě vyšší a nemocným lidem nebo seniorům může způsobovat zdravotní problémy. Kvůli vyšší míře prachu ve vzduchu se jim hůře dýchá. Přestože se doporučuje, aby tito lidé nevycházeli v době největšího vedra z domů, někdy jsou nuceni dojít si do obchodu nebo k lékaři. Pokropené silnice pomáhají pocitovou teplotu i prašnost snižovat.