Language

Sčítání lidu, domů a bytů 2011

Sčítání lidu, domů a bytů se v České republice uskuteční na jaře 2011.

Rozhodným okamžikem, ke kterému sčítání proběhne, bude půlnoc z 25. na 26. března 2011. Poprvé v historii se budou sčítat všechny země EU z nařízení Evropské komise v jeden společný rok.

Přinášíme vám základní informace o této akci. Podrobné informace naleznete na stránkách Českého statistického úřadu nebo přímo na http://www.scitani.cz/.

Vybrané novinky sčítání lidu 2011 Sčítání lidu, domů a bytů v roce 2011 přinese celou řadu novinek, které souvisejí s tím, jak se vyvíjejí informační technologie, ale také se zkušenostmi z předchozích sčítání:

• Formuláře pružně reagují na vývoj ve společnosti a s tím související legislativní opatření, nově tak přibude např. dotaz na registrované partnerství.

• Český statistický úřad při sčítání lidu 2011 žádným způsobem nezjišťuje vybavenost domácností ani jejich příjmy a výdaje. Ve sčítacích formulářích tak nejsou žádné otázky na vlastnictví ledničky, automobilu, chaty, televizoru ani dalších věcí. Z hlediska vybavení domácnosti je pro statistiku důležitá pouze otázka, zda má rodina možnost využívat osobní počítač a připojení k internetu.

• Nově bude možné vyplňovat elektronické sčítací formuláře na internetu a odesílat je on-line nebo prostřednictvím datových schránek. Tento způsob předávání informací patří v současnosti mezi nejbezpečnější vůbec.

• Sčítacími komisaři budou asi v 95% případů pracovníci České pošty.

• Právnickým osobám bude ČSÚ ve většině případů posílat domovní a bytové listy prostřednictvím datových schránek.

PřílohaVelikost
PDF icon elektronicke_podani.pdf161.67 KB
PDF icon komisar_obvod.pdf0 bajtů
PDF icon scitani1.pdf727.96 KB
PDF icon oznameni.pdf328.23 KB
PDF icon rusky.pdf576.27 KB
PDF icon anglicky.pdf623.77 KB
PDF icon mongolsky.pdf595.79 KB
PDF icon vietnam.pdf572.1 KB
Microsoft Office document icon dodatecne_scitani.doc45 KB
PDF icon zmena_komisare_prazske_predmesti.pdf24.89 KB
Microsoft Office document icon konec_sldb.doc28.5 KB