Informační centrum Bílina

Informační centrum Bílina se nachází v centru města v budově Městského úřadu Bílina přímo pod věží. Zřizovatelem informačního centra je Město Bílina. Poskytuje turistické informace města a jeho okolí.

Bílina - Mírové náměstí
Telefon: 417810985, 775 601 264 - v pracovní době

 

Informační centrum sídlí do 25.11. 2016 z důvodu rekonstrukce v centrální knihovně na Mírovém náměstí v Bílině. Otevřeno od 7.30 do 16.00 hodin. 

 

 

Radniční věž je až do odvolání pro veřejnost uzavřená!

Otevřeno:

Po - Pá
7:30 - 17:00
Sobota
zavřeno
Ne
zavřeno

Základní údaje a historie města

Město Bílina leží v Ústeckém kraji, okrese Teplice, zhruba 90 km severozápadně od Prahy. Rozkládá se v údolí řeky Bíliny mezi Mostem a Teplicemi. Počet obyvatel města činí v současné době zhruba 15 tisíc obyvatel. Město má podobu údolí s vrchem Chlum, na západě se táhnou svahy vrchu Kaňkova. Na jihu se vypíná znělcová hora Bořeň, která svým vzhledem připomíná ležícího lva. 

Název města vznikl z přídavného jména bílý (bielý) a termín Bielina měl původně označovat bílé, tedy bezlesé místo nebo protékající bílou řeku. První písemná zpráva o Bílině je již z roku 993 a pochází z nejstarší české Kosmovy kroniky v líčení války mezi Břetislavem I. a německým císařem Jindřichem III.

Bílina se proslavila zejména díky léčivým pramenům nazývané Bílinská kyselka. Od počátku 19. století se město zapsalo v novodobé historii jako lázeňské a proslulo svými léčebnými lázněmi s přírodní minerální vodou. O minerálních vodách v Bílině se zmiňuje už v první polovině 16. století kronikář Václav Hájek z Libočan, ale až v roce 1712 byly zdejší prameny vyčištěny. O rozšíření povědomí o lázních se zasloužil geolog, balneolog a lékař Franz Ambroz Reuss, který potvrdil účinnost bílinské minerálky.

Ve 2. polovině 18. století se začala zdejší voda stáčet do hliněných džbánků, zalévat voskem a rozvážet po okolí, později byla distribuována v lahvích.  Lékaři již tehdy doporučovali Bílinskou kyselku při nemocech dýchacích cest, při záduše, při počátečním stadiu onemocnění tuberkulózou plic, při nemocích ledvin a močových cest, zejména při výskytu kamenů i písku, také při revmatismu a v neposlední řadě při poruchách nervového systému, jako při hysterii a hypochondrii.

V 19. století nastal rozvoj lázní, které se začaly rozrůstat. Postavil se rozsáhlý park a později v pseudorenesančním stylu i velký lázeňský dům, léčily se zde nemoci horních cest dýchacích. Po 2. světové válce byly lázně znárodněny a pojmenovány podle Julia Fučíka. Lázně se později specializovaly na léčení po operacích žaludku a tenkého střeva. V 70. letech Bílina získala statut lázeňského města, a to předznamenalo nový rozvoj lázní. Zrekonstruoval se lázeňský park, postavil minigolf a v okolí lázní začalo vyrůstat unikátní stromové arboretum. V té době se v bílinských lázních léčilo až tři tisíce pacientů ročně.

Po roce 1989 získala rodina Lobkowitzů lázně Kyselka v restituci zpět. Lázeňský komplex se stáčírnou Bílinské kyselky ale rodina záhy prodala do soukromého vlastnictví. Lázeňské budovy byly následně vydrancovány kromě stáčírny, která majiteli vytvářela zisk.

Město odkoupilo lázeňské objekty zpět, aby zabránilo další zkáze. Od roku 1996 hledá vhodného investora a partnera, který by městu pomohl vrátit věhlas bílinských lázní a turistický ruch do města.

 

Informační centrum Bílina je zřízeno za účelem poskytování informací o městě a blízkém okolí občanům a návštěvníkům města, zejména informace o památkách, provozovnách, firmách, obchodech, možnostech ubytování a stravování, o přírodních a turistických zajímavostech a informacích týkajících se činnosti městského úřadu.

 1. Poskytuje v souladu se zákonem o svobodném přístupu k informacím a zákonem o ochraně osobních údajů informace o městě a regionu, městském úřadu, organizacích zřízených a založených městem, o hospodářských subjektech působících v regionu atp.
 2. Zajišťuje rozvoj zahraničních kontaktů města, zejména organizační přípravu a aktivní účast na akcích spojených s návštěvami zástupců zahraničních partnerských měst.
 3. Provádí sběr informací a jejich přípravu pro tisk informačních, propagačních a reprezentativních materiálů o městě Bílina a jeho okolí, včetně zajišťování fotografií do těchto materiálů i pro další prezentaci města.
 4. Zabezpečuje úkoly v oblasti cestovního ruchu a podílí se na rozvoji cestovního ruchu ve městě, včetně prezentace města na výstavách a v odborných časopisech zaměřených na rozvoj cestovního ruchu. Zabývá se prodejem publikací souvisejících s rozvojem cestovního ruchu a propagací města, upomínkových předmětů, map a dalšího zboží a zprostředkovává prodej vstupenek na kulturní a společenské akce ve městě a v několika celorepublikových vstupenkových portálech.
 5. Poskytuje služby pro veřejnost (např. kopírování, laminování, tisk dokumentů, apod.).
 6. Zadává nové informace a aktualizuje stávající, na webové stránce města, na sociálních sítích, v mobilních aplikacích a dalších komunikačních prostředcích.
 7. Organizačně zajišťuje akce podporující cestovní ruch, obohacení kulturního života a rozvoj spolkového a společenského života ve městě.
 8. Vyzvedávání a předprodej vstupenek KC Bílina
 9. Prodej propagačních a turistických materiálů
 10. Barevné a černobílé kopírování
 11. Galerie Pod Věží

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Turistická místa

 

Turistická trasa Bořeň s naučnou stezkou

Mapa

Pohádkový les (od sídliště Za Chlumem)

Mapa

Lázeňský areál Kyselka

Mapa

   
   
   
   
   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autokempink Kyselka

http://www.sportbilina.cz/autocamp/

 

 

 

Ubytování:

 • Hotel u Lva nabízí pohodlné ubytování v šestnácti dvoj a třílůžkových pokojích nebo ve dvou apartmánech. Pokoje jsou situovány buď s výhledem na historické náměstí, nebo do dvora s výhledem na bílinský zámek.
 • Všechny pokoje v hotelu jsou nekuřácké, nabízejí maximální komfort a jsou vybaveny sociálním zařízením (koupelnou s prostorným sprchovým koutem). K základnímu vybavení pokojů patří LCD televize se satelitním příjmem a vysokorychlostní Wi-Fi připojení.

 

Hotel u Lva nabízí:

 • Hlídané parkoviště s kamerovým systémem nebo v zamčeném objektu hotelu
 • Hotelovou restauraci
 • Hotelovou taxislužbu (pro firemní klienty možnost platit fakturou)
 • Autopůjčovnu
 • Zajištění praní prádla
 • Snídaně z nabídky nebo formou švédských stolů (v závislosti na počtu ubytovaných)

Ceník:

1 osoba / den 735 Kč / pokoj apartmán 1 750 Kč / pokoj
2 osoby / den 1 160 Kč / pokoj přistýlka 320 Kč / osoba
3 osoby / den 1 635 Kč / pokoj pes 106 Kč
ceny včetně DPH      

Kontakty:

Hotel u Lva Bílina
Mírové náměstí 92
418 01 Bílina
Telefon: +420 417 829 180
Fax: +420 417 823 693
Provozovatel: WAMB v.o.s. 
IČO: 49900757

Provozní doba:

Restaurace a Bar

Po - Pá
6:00 - 22:00
So - Ne
8:00 - 22:00

Vinárna

Po - Ne
11:00 - 24:00

Recepce

Po - Ne
0:00 - 24:00


Ubytování:

Klid, ticho, ale i zábava pod jednou střechou. To jsou hlavní klady ubytování v bílinském penzionu Bezovka.

Pro hosty penzionu je k dispozici Wi-Fi internet zdarma.

 

 

 

Penzion Bezovka nabízí:

 • Ubytování je v šesti podkrovních dvoulůžkových pokojích
 • Každý pokoj má svou koupelnu se sprchovým koutem a toaletou, barevný televizní přijímač
 • Wi-Fi připojení
 • Parkování je možné v uzamčeném soukromém objektu penzionu
 • Klidné prostředí
 • Dobré jídlo a pití
 • Rozumné ceny
 • Tiché okolí
 • Bowling, restaurace, a penzion pod jednou střechou
 • Venkovní posezení (nyní i v zimních měsících)

Kontakty:

Pension - Restaurace - Bowling BEZOVKA
Bezovka 34/4
418 01 Bílina

Tel. 605 265 557
E-mail: info@bezovka.cz
Web: www.bezovka.cz

Provozní doba:

Po – Čt

14:00 – 22:00

Pá – So

14:00 – 02:00

Neděle

14:00 – 22:00

Ceník:

 • cena za lůžko: 400-550 Kč / noc
 • 2 - lůžkový pokoj: 800 Kč / noc
 • 3 - lůžkový pokoj: 1200 Kč / noc
 • 4 - lůžkový pokoj 1500 Kč / noc
 • Přistýlka: 350 Kč / noc
 • Domácí zvíře: 55 Kč
 • Snídaně "Bezovka":  100 Kč
 • Snídaně s sebou: 80 Kč
 • Parkování v garáži: 100 Kč

Ceny jsou uvedeny s lázeňským poplatkem a mohou se mírně lišit od cen uvedených na různých serverech.

Nejsme plátci DPH.

Ubytování:

V restauraci U Kádi máte možnost se ubytovat ve čtyřech pokojích po 3 lůžkách s vlastním sociálním zařízením.

 

 

Restaurace U Kádi nabízí:

 • Parkování na dvoře zdarma
 • Wi-Fi připojení
 • Při dlouhodobém pobytu možnost výrazné slevy
 • Umístění v atraktivní lokalitě (areál Lázní Kyselka, lázeňské parky, …)
 • Blízkost rekreačních objektů (koupaliště, tenisové kurty, minigolf, …)
 • Venkovní posezení s dětským hřištěm

Ceník:

1 lůžko / noc                  300,-Kč – 380,-Kč (dle pokoje)

Přistýlka / noc                200,-Kč

Domácí zvíře                  100,-Kč


Kontakty:

Restaurace U Kádi
Kyselská 189/31
418 01 Bílina

Tel.: 773 982 454

E-mail: rest@ukadi.cz

 

Provozní doba:

Po – Čt

11:00 – 23:00

Pátek

11:00 – 01:00

Sobota

11:30 – 01:00

Neděle

11:30 – 23:00

 

27.11.2016 - 18.12.2016 16.00 KOSTEL SVATÉHO PETRA A PAVLA BÍLINA - ostatní

ADVENTNÍ KONCERT V KOSTELE 2016 Adventní koncerty v kostele dětí z MŠ, ZŠ, ZUŠ z Bíliny, výtěžek z koncertu jde na opravu varhan z kostela Sv. Petra a Pavla na Mírovém náměstí v Bílině. – 1.advent: vystoupí děti z MŠ, 2.advent: ze ZŠ, 3.advent: ze ZUŠ. Vstupné dobrovolné 4.advent: Andrea Tögel Kalivodová, vždy od 16h. Vstupné: 50,-KčPři všech adventních koncertech před kostelem Svatého Petra a Pavla budou stánky s občerstvením a s výrobky Spolku Šance žít, dětí z DD Tuchlov a Arkádie Teplice.

01.12.2016 - 02.01.2017 GRAFICKOU CESTOU - Výstavní síň U Kostela

Prodejní výstava studentů U3V při UJEP v Ústí nad Labem. Výstava bude doplněna dětskými pracemi na téma: Andělé . Nebudou chybět ozdobené vánoční stromky  bílinských dětí z Mš a Zš  výstava potrvá do 2.1.2016. Otevírací doba: čt – ne – 13,00 – 17,00 hodin otevřeno také  22. a 23.12., 29. a 30.12.2016 Vstupné: dospělí 20,-Kč, děti, studenti, senioři 10,-Kč, skupiny 100,-Kč (10 osob)

01.12.2016 - 23.01.2017 PRODEJ ABONENTEK ZAHÁJEN - Městské divadlo

Vážení divadelní přátelé, pro nadcházející jarní sezónu jsme pro Vás připravili DIVADELNÍ PŘEDPLATNÉ do Městského divadla v Bílině. Divadelní představení budou odehrána od ledna do dubna 2017. Věříme, že každý z Vás si v naší nabídce najde to své a po návštěvě bílinského divadla budete mít pocit příjemně strávených chvil. Toto vše Vám přeje a na pravidelná setkávání s Vámi v bílinském Městském divadle se těší vedoucí organizační složky MÚ Bílina Martina Tuháčková a kolektiv Kulturního centra Bílina. Místa v divadelním sále jsou rozdělena do dvou cenových pásem: pásmo - přízemí pásmo - balkon Předplatné: pásmo - 900,- Kč pásmo - 800,- Kč Výhody předplatného: - výrazná sleva oproti cenám vstupenek ve volném prodeji - zajištění stálého místa v hledišti divadla - abonentka je přenosná, můžete ji komukoli půjčit či darovat - šetří Váš čas a zbavuje starostí s obstaráváním vstupenek REZERVACE Abonentek od 1. prosince do 23. prosince 2016 PRODEJ Abonentek od ledna 2017 v Informačním centru Bílina abonentky se vydávají do pondělí 23.ledna 2017 pondělí -pátek  7.30 - 17.00 hodin tel: (+420) 417 810 985, 775 601 264 info@icbilina.cz; www.kcbilina.cz   MĚSTSKÉ DIVADLO BÍLINA      DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ  -  JARO 2017 Úterý 24. leden 2017     OTYLKA autor: Jaromír Břehový režie: Pavel Trávníček Původní česká komedie Jaromíra Břehového, která nás zavede do luxusního sanatoria, ve kterém má bohatá panička OTÝLIE zhubnout. Není ovšem zadarmo, pobyt jí věnoval k narozeninám její choť. Otylka ovšem netuší, že to je nejen dárek, ale i past. Zatímco ona izolovaná hubne což se jí nedaří, její exotický manžel k nim domů přivádí její kamarádku. Podplacený personál sanatoria pak dostává pro Otylčinu kůru nové zadání: NEZHUBNOUT, NAOPAK PŘIBRAT a držet ji tam co nejdéle.Moc peněz je obrovská a téměř se to podaří. Otylka však je nejen tlustá, ale i chytrá. Vše prokoukne.Je to hra nejen o chytré ženě, která se nedá, ale i nesmírné moci peněz. Hrají:Pavel Trávníček, Kateřina Kornová, Petr Jablonský, Hana Sršňová, V. Upír Křejčí,Pavel Skřípal, Monika Fialková, Hana Tunová Vstupné: přízemí 280,-Kč,  vstupné na senior pas 140,-Kč                   balkon  260,-Kč,  vstupné na senior pas 130,-Kč   Čtvrtek 16. únor 2017    LHÁŘI Agentura Familie Autor: N. Anthony Agentura Familie, kterou znáte pod názvem Jana Šulcová představuje, se rozhodla nastudovat druhou hru. Po úspěšné komedii Velký holky nepláčou, která uzavře druhou sezónu jubilejní 60 reprízou, se rozhodla zpracovat pro změnu anglickou komedii Lháři autora Neilsna Anthonyho. Černý situační anglický humor a skvěle napsaný text jsou hlavními taháky nového projektu. Britská komedie o citlivých policistech, které dělí od vytoužených vánočních svátků jen poslední, ale velmi choulostivý úkol. Pod tíhou vánoční atmosféry se však snaží o lidský přístup, který jejich autoritu strážců zákona dočista zesměšní a znemožní. Hrají: Václav Kopta, Roman Štabrňák/Vojta Záveský,  Jana Šulcová, Marcel Vašinka/Čestmír Gebouský, Vendulka Křížová/Simona Vrbická, Anna Kulovaná/Daniela Choděrová a Rozálie Víznerová. Vstupné: přízemí 280,-Kč,  vstupné na senior pas 140,-Kč                   balkon  260,-Kč,  vstupné na senior pas 130,-Kč     Březen 2017   SMÍM PROSIT?... Činoherní studio Bouře Gérard Bitton, Michel Munz Činoherní studio Bouře uvádí komedii autorů Gérarda Bittona a Michela Munze Smím prosit? Henri de Sacy je vášnivý milovník všech žen. Jednoho dne se dozvídá, že má po své tetě zdědit balík peněz, pod podmínkou, že se do roka ožení. Ale jak se nemuset své vášně k ženám vzdát a zároveň splnit kladenou podmínku? Řešení bude překvapivé, rozuzlení ještě překvapivější. Svižná komedie, která nabízí vtipné dialogy a krásné herecké příležitosti. Hrají: Filip Čapka, Kateřina Janečková, Petr Pěknic / Karel Zima, Ivan Vyskočil / Martin Polách, Jan Révai. Vstupné: přízemí 280,-Kč,  vstupné na senior pas 140,-Kč                   balkon  260,-Kč,  vstupné na senior pas 130,-Kč    Čtvrtek 20.duben 2017    HVĚZDNÉ MANÝRY Divadelní společnost Háta Michael McKeever Rychlá a bláznivá fraška odehrávající se ve velice elegantním hotelu v Palm Beach v roce 1942, kde se má uskutečnit koncert s beneficí na podporu amerických válečných výdajů. Organizátoři se neobejdou bez dvou hvězd, které spolehlivě plní sály a pokladny. Jenže to má jeden háček. Dvě zmíněné umělkyně se nesnášejí a potkají-li se na jevišti, neváhají zajít až k fyzickému napadení. Jak je ubytovat, aby se nepotkaly? Ředitel hotelu připraví přesný plán, který ale od začátku selhává... Hrají:Lukáš Vaculík, Mahulena Bočanová / Adéla Gondíková / Kamila Špráchalová, Vlasta Žehrová / Olga Želenská, Barbara Chybová / Radka Pavlovčinová, Martin Zounar, Ivana Andrlová / Pavla Vojáčková-Rychlá, Marcela Nohýnková / Vlasta Peterková / Veronika Jeníková, Filip Tomsa, Zbyšek Pantůček / Martin Sobotka Vstupné: přízemí 280,-Kč,  vstupné na senior pas 140,-Kč                   balkon  260,-Kč,  vstupné na senior pas 130,-Kč   ZMĚNA PROGRAMU VYHRAZENA!

10.12.2016 17.30 INSTALATÉR Z TUCHLOVIC – 2D - Digitální kino

ČR / Komedie / České znění / Čtyřicetiletý Luboš Cafourek je svérázný instalatér z vesnice Tuchlovice u Prahy. Je zručný a poctivý, se vším si poradí, žádné práce se nikdy nezalekne. Nemá auto, za zákazníky jezdí na kole, nebo autobusem, nebo se nechá vozit. Mobil nepoužívá, telefonáty za něj vyřizuje jeho matka, která mu také vaří, nakupuje, pere, dělá účetnictví a řídí chod celé domácnosti. Luboš má vždy na všechno nečekanou a vtipnou odpověď, ale praktický a společenský život mu uniká mezi prsty. Za práci si nedokáže říct pořádné peníze, kamarádům opravuje zadarmo a to, co vydělá, hned utratí za jídlo pro toulavé kočky, nebo prosází. Luboš všechno nepříjemné odsouvá na „později", nebo na „uvidíme". Všechny jeho pokusy o kontakt se ženami končí fiaskem, mamka se marně snaží, aby syn konečně získal partnerku... Vesnická komedie Instalatér z Tuchlovic je o muži, který všem všechno opraví, ale vlastní život spravovat nedokáže. Hrají: Jakub Kohák, Eva Holubová, Petra Špalková, Filip Blažek, Jan Budař Vstupné: 100,-Kč / 85 minut / zvuk DD 5.1 / P-12 / Videoukázka: http://www.csfd.cz/film/50300-instalater-z-tuchlovic/videa/?type=5

10.12.2016 20.00 DOKTOR STRANGE – 3D - Digitální kino

USA / Akční / Dobrodružný / Fantasy / České titulky / Studio Marvel uvádí film Doctor Strange o světoznámém neurochirurgovi Dr. Stephenu Strangovi, jehož život se změní po strašlivé dopravní nehodě, která mu znemožnila používat ruce. Když ho tradiční medicína zklame, je Strange nucen hledat uzdravení a naději jinde. A tak se vypraví na mystické, odloučené místo známé jako Kamar-Taj. Brzy zjistí, že Kamar-Taj není jen chrámem uzdravení, ale i základnou pro boj s temnými silami, jež chtějí zničit naši realitu. Zanedlouho si musí Strange – vybavený novými magickými schopnostmi – vybrat, zda se vrátí k původnímu životu plnému bohatství a slávy, anebo se všeho vzdá a bude bránit svět jako nejmocnější kouzelník ve vesmíru Hrají: Benedict Cumberbatch, Chiwetel Ejiofor, Rachel McAdams, … Vstupné: 130,-Kč / 115 minut / zvuk DD 5.1 / P-15 / Videoukázka:  http://www.csfd.cz/film/266804-doctor-strange/videa/

11.12.2016 16.00 KOSTEL SVATÉHO PETRA A PAVLA BÍLINA - ostatní

ADVENTNÍ KONCERT V KOSTELE 2016 Adventní koncerty v kostele dětí z MŠ, ZŠ, ZUŠ z Bíliny, výtěžek z koncertu jde na opravu varhan z kostela Sv. Petra a Pavla na Mírovém náměstí v Bílině. – 1.advent: vystoupí děti z MŠ, 2.advent: ze ZŠ, 3.advent: ze ZUŠ. Vstupné dobrovolné Při všech adventních koncertech před kostelem Svatého Petra a Pavla budou stánky s občerstvením a s výrobky Spolku Šance žít, dětí z DD Tuchlov a Arkádie Teplice.

11.12.2016 15.00 ODVÁŽNÁ VAIANA: LEGENDA O KONCI SVĚTA – 2D - Digitální kino

USA / Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Český dabing / Walt Disney Animation Studios uvedou struhující počítačově animovaný film Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa o nebojácné dospívající dívce, která se vydává na nebezpečnou cestu, aby zachránila svůj lid. Cestou potkává Vaiana (Auli"i Cravalho) kdysi mocného poloboha Mauiho (Dwayne Johnson), který jí pomůže stát se zkušenou mořeplavkyní. Společně se plaví přes širý oceán a zažívají nebezpečná a úžasná dobrodružství, například setkání s obřími mořskými monstry, ze kterých leckdy uniknou jen o vlásek. Na konci cesty Vaiana splní úkol svých předků a najde to, co vždycky hledala: sama sebe Film bude uveden v českém znění. Vstupné: dospělí 120 / děti 100,-Kč / 95 minut / zvuk DD 5.1 / MP / Videoukázka: http://www.csfd.cz/film/397338-odvazna-vaiana-legenda-o-konci-sveta/videa/  

16.12.2016 17.30 ROGUE ONE: STAR WARS STORY – 3D - Digitální kino

USA / Sci-fi / Akční / Dobrodružný / Fantasy / Český dabing /. Rogue One: Star Wars Story je první z nové série samostatných filmů Lucasfilmu. Vypráví příběh skupiny netradičních hrdinů, kteří se dají dohromady, aby splnili odvážný a zdánlivě nemožný úkol: Ukrást plány Hvězdy smrti. Hrají: Felicity Jones, Diego Luna, Riz Ahmed, Ben Mendelsohn, Donnie Yen.. Vstupné: 150,-Kč / 120 minut / zvuk DD 5.1 / MP / Videoukázka: http://www.csfd.cz/film/377465-rogue-one-star-wars-story/videa/  

16.12.2016 20.00 POHÁDKY PRO EMU – 2D - Digitální kino

ČR / Romantická / Komedie / České znění / Petr Miller pracuje již řadu let pro imigrační úřad v Londýně. Zaběhaný rytmus jeho života jednoho dne přeruší podivný telefonát z Prahy. V nemocnici leží po autonehodě svobodná matka, která ho v případě nouze uvedla jako opatrovníka svého dítěte. Ema je totiž jeho dcera. Petr je naprosto šokován. Musí jít o nějaký omyl. Nemá děti a ani netouží je mít. Přesto nedokáže nad situací jen tak mávnout rukou. Co když je Ema opravdu jeho dcera a on je její jediná šance, jak se vyhnout dětskému domovu? Chlapovi, který byl do padesáti let zvyklý žít sám a rozhodně si nechce komplikovat život emocemi, převrátí soužití s osmiletou holčičkou život doslova vzhůru nohama. A navíc je mu v patách nesmlouvavá sociální pracovnice, a tak Petr musí učinit zásadní rozhodnutí: Pokud se chce stát právoplatným rodičem, je nutné najít pro Emu matku! Ve stejné chvíli se seznamuje s Marií, která podobně jako Petr žije pro svou práci a téměř ztratila naději na to, že ji potkají obyčejné radosti života. Marie se rozhodne oběma pomoci. Je třeba nemilosrdné úřednici předložit uvěřitelnou historku. Začíná hra na lásku... Ale jak skončí? I zázraky se občas dějí. Hrají: Aňa Geislerová, Ondřej Vetchý, Ema Švábenská, Vilma Cibulková … Vstupné: 100,-Kč / 112 minut / zvuk DD 5.1 / MP / Videoukázka: http://www.csfd.cz/film/419745-pohadky-pro-emu/videa/

16.12.2016 22.00 INKARNACE – 2D - Digitální kino

USA/ Horor / České titulky /. Víra nás opustila. Jedenáctiletý Cameron (David Mazouz) se znenadání začíná chovat podivně. Uzavírá se ve svém pokoji, mluví zvláštními pradávnými jazyky a vykazuje i další příznaky posedlosti. Jakmile to jeho matka (Carice van Houten) zpozoruje, spojí se s odborníky z Vatikánu, kteří za chlapcem vyšlou specialistku na podobné případy, která si na pomoc přizve Dr. Setha Embera (Aaron Eckhart) a jeho tým. Dr. Ember má totiž jedinečnou schopnost, kdy při léčbě posedlých osob vstupuje přímo do jejich mysli a v ní čelí zosobněnému zlu způsobujícímu pomatení mysli. Nepovažuje se za tradičního vymítače ďáblů, ale spíše za jistého „uklízeče“. A jeho chvíle nastává tehdy, když selhává veškerá dosavadní snaha tradičních exorcistů. Hrají: Carice van Houten, Aaron Eckhart, David Mazouz … Vstupné: 110,-Kč / 86 minut / zvuk DD 5.1 / P-15 let / Videoukázka: http://www.cinemart.cz/filmy/?mesic=12&rok=2016

17.12.2016 17.30 ROGUE ONE: STAR WARS STORY – 3D - Digitální kino

USA / Sci-fi / Akční / Dobrodružný / Fantasy / Český dabing /. Rogue One: Star Wars Story je první z nové série samostatných filmů Lucasfilmu. Vypráví příběh skupiny netradičních hrdinů, kteří se dají dohromady, aby splnili odvážný a zdánlivě nemožný úkol: Ukrást plány Hvězdy smrti. Hrají: Felicity Jones, Diego Luna, Riz Ahmed, Ben Mendelsohn, Donnie Yen.. Vstupné: 150,-Kč / 120 minut / zvuk DD 5.1 / MP / Videoukázka: http://www.csfd.cz/film/377465-rogue-one-star-wars-story/videa/

17.12.2016 20.00 INFERNO – 2D - Digitální kino

USA / Mysteriózní / Thriller / České titulky / Harvardský symbolog Robert Langdon (Tom Hanks) se tentokrát ocitá v samotném srdci Itálie, aby pomohl vyřešit záhadu, jež je pozoruhodně propojena s jedním z největších literárních děl všech dob - Dantovým Peklem. Při svém tajuplném poslání se Langdon musí střetnout s neznámým, hrůzu nahánějícím protivníkem; proplétá se přitom nejen labyrintem florentských, benátských či istanbulských uliček, tajnými chodbami, skrytými komnatami, ale také labyrintem narážek a kódů. Jediná vodítka mu v jeho pátrání nabízí jenom Dantova temná epická báseň - a čas přitom neúprosně pádí. Až uplyne, má dojít ke katastrofě, která navždy změní celý svět. Hrají: Tom Hanks, Felicity Jones, Omar Sy, Ben Foster, Irrfan Khan … Vstupné: 100,-Kč / 122 minut / zvuk DD 5.1 / P-15 / Videoukázka: http://www.csfd.cz/film/374794-inferno/videa/  

18.12.2016 16.00 KOSTEL SVATÉHO PETRA A PAVLA BÍLINA - ostatní

ADVENTNÍ KONCERT V KOSTELE 2016Andrea Tögel Kalivodová, koncert operní pěvkyně.  Vstupné: 50,-KčPři všech adventních koncertech před kostelem Svatého Petra a Pavla budou stánky s občerstvením a s výrobky Spolku Šance žít, dětí z DD Tuchlov a Arkádie Teplice.

18.12.2016 15.00 TROLLOVÉ – 2D - Digitální kino

USA / Animovaný / Český dabing / Trollové jsou vždy veselí a šťastní skřítkové, kteří nejvíce ze všeho milují hudbu, tanec a zpěv. Jedinou vážnější starost na světě jim dělají Bergeni. Ti si totiž myslí, že můžou být šťastní jedině tehdy, pokud budou mít Trolla v žaludku. Bohužel však už dlouhou dobu žádného na jídelníčku neměli. Trollímu králi Peppymu se totiž podaří i se všemi jeho poddanými utéct a založit vlastní veselé městečko Trollíkov, které se Bergenům, v čele s princem Chroupou, nedaří a nedaří nalézt. A tak je jejich království oproti šťastnému a barevnému Trollíkovu naplněné nabručeností, zlobou a vztekem. Z bergenských spárů se totiž podaří uniknout i dvěma Trollům, princezně Poppy a Větvíkovi.  A tak se tato dvojka vydává na záchrannou misi, plnou nečekaných dobrodružství a nesnází. Film bude uveden v českém znění. Vstupné: dospělí 120,- / děti 100,-Kč / 92 minut / zvuk DD 5.1 / MP / Videoukázka: http://www.csfd.cz/film/324978-trollove/videa/

27.12.2016 15.00 ANDĚL PÁNĚ 2 – 2D - Digitální kino

VÁNOČNÍ PROJEKCE V DIGITÁLNÍM KINĚ ČR / Pohádka / Rodinný / České znění /. Anděl Petronel stále pracuje u Nebeské brány, ale je přesvědčen, že by si zasloužil lepší službu. Jeho věčný pokušitel, čert Uriáš, začne Petronela ponoukat. Stačí utrhnout jablíčko ze stromu Poznání a bude vědět to, co ví jen Bůh! A cesta k zaslouženému uznání bude volná. Hádka Petronela s Uriášem o jablko Poznání ale skončí neslavně. V potyčce se vzácné ovoce skutálí až na Zemi. Anděl - popleta a jeho kamarád čert-pokušitel musí šupem na svět jablko Poznání najít a přinést zpátky. V předvečer svátku svatého Mikuláše se zamotají do podivuhodného reje. Setkávají se s malou Anežkou a její krásnou maminkou Magdalenou, partou nepoctivých koledníků, vydřiduchem Košťálem i sympatickým Párkařem. Než se jim podaří jablko najít a vrátit tam, kam patří, bude třeba zažít velké dobrodružství a projít několika nebezpečnými situacemi. A po řadě lidských i „božských" zkoušek, naši hrdinové nakonec zjistí, že cesta k poznání vede především přes sebe sama, přes objevení síly přátelství, lásky a schopnosti odpuštění. Hrají: Ivan Trojan, Jiří Dvořák, Vica Kerekes, Jiří Bartoška, Bolek Polívka … Vstupné: dospělí 120,- / děti 100,-Kč / 90 minut / zvuk DD 5.1 / MP / Videoukázka: http://www.csfd.cz/film/58799-andel-pane-2/videa/  

27.12.2016 17.30 BEZVA ŽENSKÁ NA KRKU – 2D - Digitální kino

VÁNOČNÍ PROJEKCE V DIGITÁLNÍM KINĚ ČR / Komedie / České znění / Sympatická Eliška (Petra Hřebíčková) je na plný úvazek milující manželkou charismatického a bohatého Pavla (Jiří Langmajer). Ovšem jen do té doby, než ji na prahu čtyřicítky milým a korektním způsobem požádá o rozvod. Když nový život, tak od základů! Eliška se rozhodne začít od nuly jako učitelka v malé středočeské vesničce. Rázovitý a hyperaktivní starosta (Miroslav Táborský) nastěhuje Elišku do jednoho domu s nerudným Božíčkem (Ondřej Vetchý), který díky svým vlastním neblahým zkušenostem s „ženskejma definitivně skončil". Jeho jízlivost a hulvátství může trumfnout snad jen jeho povolání – Božíček pracuje ve vesnici jako hrobník. Eliška má ovšem na chlapy také momentálně spadeno, takže si rozhodně nenechá nic líbit... Hrají: Ondřej Vetchý, Petra Hřebíčková, Václav Postránecký, Miroslav Táborský … Vstupné: 100,-Kč / 98 minut / zvuk DD 5.1 / MP / Videoukázka: http://www.csfd.cz/film/439895-bezva-zenska-na-krku/videa/  

27.12.2016 20.00 UNDERWORLD: KRVAVÉ VÁLKY – 2D - Digitální kino

VÁNOČNÍ PROJEKCE V DIGITÁLNÍM KINĚ USA / Thriller / České titulky /. Poté, co Selene (Kate Beckinsale) musela chránit svou dceru Eve (India Eisley) před Lycany, kteří doufali, že vytvoří novou super rasu, a zmařit tak jejich plán, se nachází před další výzvou. Aristokratičtí vampýři a nemilosrdní Lycani získávají zpět původní zdroj sloužící k vytvoření nové rasy vytvořené Alexanderem Corvinusem pomocí DNA. Michael (Scott Speedman) se probouzí z kryogenního spánku, vrací se mu vzpomínky a pátrá po Selene a jeho dceři Eve. Lidé a nově vytvořená rasa se učí žít ve znovu sjednaném míru. Hrají: Kate Beckinsale, Theo James, Lara Pulver, Charles Dance, Bradley James Vstupné: 110,-Kč/ 112 minut / zvuk DD 5.1 / P-15 / Videoukázka: http://www.csfd.cz/film/383807-underworld-krvave-valky/videa/

28.12.2016 15.00 ZPÍVEJ – 2D - Digitální kino

VÁNOČNÍ PROJEKCE V DIGITÁLNÍM KINĚ USA / Animovaný /Rodinný / Český dabing / Celý svět je doslova poblázněný pěveckými soutěžemi, proto se nikdo nemůže divit, že tento současný fenomén pohltil i zvířecí říši. Každý tvoreček, a je jedno, jestli se jedná o myš, nebo o slona, by se chtěl stát vítězem výběrové soutěže. A není to jen kvůli výhře 100 000 dolarů. Tento veselý animovaný příběh ze života zástupců rozsáhlé živočišné říše přinášejí tvůrci Já padouch. Film bude uveden v českém znění. Vstupné: dospělí 130,-/ děti 110,-Kč / 98 minut / zvuk DD 5.1 / MP / Videoukázka: http://www.csfd.cz/film/403010-zpivej/videa/  

28.12.2016 17.30 MANŽEL NA HODINU – 2D - Digitální kino

VÁNOČNÍ PROJEKCE V DIGITÁLNÍM KINĚ ČR/ Komedie / České znění /. Milanův vztah k doktorce Elišce (Eva Holubová) se slibně vyvíjí, a když se jí už Milan konečně odhodlá požádat o ruku, vypadá to, že svatbě nic nestojí cestě. Teda kromě jedné malé „drobnosti" – Milan je stále ženatý se Slovenkou Jankou (Zdena Studenková), matkou Kryštofa, se kterou se před lety jaksi zapomněl rozvést! Kromě Milanových lapálií je tu ještě další problém – návrat čtveřice k hraní vodního póla se moc nedaří. Zůstali jen tři... a to je sakra málo... Aby zachránili partu a vytáhli kamaráda Jakuba z depresí, rozhodne se Kryštof přivést do bazénu aquabely, se kterými chce natrénovat vystoupení. Honza z Kryštofova plánu zpočátku příliš nadšený není, ale posléze s vidinou záchrany kamaráda (a možnosti být v přítomnosti krásných aquabel) se všichni pustí do přípravy vystoupení s názvem „Hodinový manžel"... Hrají: Bolek Polívka, David Novotný, David Matásek, Lukáš Latinák …. Vstupné: 120,-Kč / 98 minut / zvuk DD 5.1 / MP / Videoukázka: http://www.bohemiamp.cz/filmy/manzel-na-hodinu/1731/

28.12.2016 20.00 ROGUE ONE: STAR WARS STORY – 3D - Digitální kino

VÁNOČNÍ PROJEKCE V DIGITÁLNÍM KINĚ USA / Sci-fi / Akční / Dobrodružný / Fantasy / Český dabing /. Rogue One: Star Wars Story je první z nové série samostatných filmů Lucasfilmu. Vypráví příběh skupiny netradičních hrdinů, kteří se dají dohromady, aby splnili odvážný a zdánlivě nemožný úkol: Ukrást plány Hvězdy smrti. Hrají: Felicity Jones, Diego Luna, Riz Ahmed, Ben Mendelsohn, Donnie Yen.. Vstupné: 150,-Kč/ 120 minut / zvuk DD 5.1 / MP / Videoukázka: http://www.csfd.cz/film/377465-rogue-one-star-wars-story/videa/  

22.01.2017 15.00 JAGA BABA A TŘI LOUPEŽNÍCI - Městské divadlo

PřipravujemePo úspěšném uvedení hrané pohádky Krysáci uvádíme veselou pohádku pro děti a rodiče z pražského divadla D5.

24.01.2017 19.00 OTYLKA - Městské divadlo

Připravujeme Divadlo Pavla Trávníčka Praha. Původní česká komedie Jaromíra Břehového, která nás zavede do luxusního sanatoria, ve kterém má bohatá panička OTÝLIE zhubnout. Není ovšem zadarmo, pobyt jí věnoval k narozeninám její choť. Otylka ovšem netuší, že to je nejen dárek, ale i past. Zatímco ona izolovaná hubne, což se jí nedaří, její exotický manžel k nim domů přivádí její kamarádku. Podplacený personál sanatoria pak dostává pro Otylčinu kůru nové zadání: NEZHUBNOUT, NAOPAK PŘIBRAT a držet ji tam co nejdéle. Moc peněz je obrovská a téměř se to podaří. Otylka však je nejen tlustá, ale i chytrá. Vše prokoukne.Je to hra nejen o chytré ženě, která se nedá, ale i nesmírné moci peněz. Hrají: Pavel Trávníček, Kateřina Kornová, Petr Jablonský, Hana Sršňová, V. Upír Křejčí,           Pavel Skřípal, Monika Fialková, Hana Tunová.   http://paveltravnicek.cz/repertoar-divadla/otylka

VÝSTAVNÍ SÍŇ U KOSTELA

Datum a čas akce Název akce Popis akce

Do 2. 1. 2017

Grafiskou cestou

Otevírací doba: Čtvr - Ne od 13 do 17 hodin

 

 

Prodejní výstava studentů U3V při UJEP a dětské práce z MŠ a ZŠ Bílina

MĚSTSKÁ KNIHOVNA V BÍLINĚ

Datum a čas akce Název akce Popis akce
LISTOPAD-PROSINEC Výstava prací z literární a výtvarné soutěže

Práce všech zúčastněných dětí 1. patro centrální knihovny na Mírovém náměstí

6. 12.  Vše o Bořni očima geologa

Bořeň, znělcová hora, která se majestátně vypíná nad městem Bílina a dodává jí tajemný ráz. Karel Mach bude vyprávět o Bořni tak, jak jej neznáte od 17 hodin. 

 

 

 

 

 

 

DŮM DĚTÍ A MLÁDEŽE

Datum a čas akce Název akce Popis akce
 

 

 

25.11.

Disko Jumping pro děti

 Od 5 let veselé skákání na trampolínkách se světelnými efekty. (16.45 - 17.45)     

25. - 26.11.

 

Noční párty pro rebelky Pro členy kroužku. Karimatky, spací pytle, přezůvky (18.00 - 10.00)

26.11.

 

Krabičky a taštičky 

Keramická dílna

Hravé odpoledne v Klokánku

Adventní dekorace

Rozsvěcení vánočního stromu

Výroba originálních dýrkových krabiček (10.00 - 12.00)

Pracovní oděv a přezůvky (od 6 let)

Pro děti od 4 do 8 let

Výroba věnců pro děti od 10 let (13.00 - 16.00)

Perníková dílna - zdobení vánočních perníků (výstavní síň U kostela), od 15.00 do 18.00)

27.11.

 

Kouzelný svět Hamleys Výlet klubu Stonožka do jediného Hamleys ve střední Evropě. Kouzelného světa hraček. (8.15 - 17.30)

29.11.

 

Vánoční dílny v Hrobčicích

16.00 - 18.00

LISTOPAD - PROSINEC

 

Výtvarné dílny pro základní a mateřské školy Podzimní vánoční dílny na školách i v prostorách DDM. Bližší informace a přehled o volných termínech získáte na recepci DDM Bílina. 

EXKURZE V BÍLINSKÉ STÁČÍRNĚ

26.11. Prohlídka zřídel léčivých vod s odborným výkladem Sraz ve 13 hodin před bránou stáčírny. 
     

ZUŠ Gustava Waltera Bílina

     
27.11. Adventní koncert v kostele sv. Stanislava v Měrunicích Účinkují žáci a učitelé ZUŠ Bílina od 16.00 hod.
     
 

 

Datum akce Popis akce Fotogalerie
4.12.2016 Adventní koncert Odkaz na fotogalerii
26.11.2016 Rozsvícení vánočního stromu Odkaz na fotogalerii
4.11.2016 Koncert Bára Poláková Odkaz na fotogalerii
21.10.2016 Koncert Marek Ztracený Odkaz na fotogalerii
6.10.2016 Robert Vano - vernisáž Odkaz na fotogalerii
10.9.2016 Den horníků Odkaz na fotogalerii
9.9.2016 Vernisáž kostýmů z filmu o Karlu IV. Odkaz na fotogalerii
19.8.2016 Revival fest Odkaz na fotogalerii
11.8.2016 Letní pohádka o Nejasné princezně na Kyselce Odkaz na fotogalerii
26.7.-3.8.2016 Malířský plenér 2016 Odkaz na fotogalerii
15.-16.7.2016 Sraz Citroënů Odkaz na fotogalerii
9.7.2016 12. International Roots & Blues Festival Odkaz na fotogalerii
28.6.2016 Pohádkový les Odkaz na fotogalerii
25.5.2016 Farmářské trhy Odkaz na fotogalerii
7.5.2016 Májový jarmark 2016 Odkaz na fotogalerii
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     

 

Reklamní předměty

Turistická známka Důl

30 Kč

Turistická známka Bořeň

30 Kč

Turistická známka Bílina

30 Kč

Sběratelský turistický deník

110 Kč

Cykloturistický deník

40 Kč

Turistický deník

40 Kč

Otočný čtyřicetiletý kalendář + Sluneční hodiny

35 Kč

Otočný čtyřicetiletý kalendář + Sluneční hodiny

35 Kč

Turistická nálepka Bořeň

12 Kč

Turistická nálepka Důl Bílina

12 Kč

Turistická nálepka Město Bílina

12 Kč

Tustická výroční nálepka Důl Bílina

12 Kč

Turistická vizitka Bořeň

12 Kč

Turistická vizitka Lázně Kyselka

12 Kč

Turistická vizitka Bílina

12 Kč

Panák Bílina

30 Kč

Hrnek Bílina

79 Kč

Hrnek Bílina

129 Kč

Jezero mezi sopkami

90 Kč

Bořeň očima geologa

70 Kč

Rostliny Bořeně u Bíliny

110,- Kč

Minerály Bílinska

90 Kč

Bílinské moře v době dinosaurů

50 Kč

Významné dřeviny města Bíliny

50 Kč

 

Propiska

25 Kč

 

 

Záložky

5 Kč

   

Leporelo

39 Kč

   

 

Informační centrum Bílina

Tel.: 417 810 985

Mob.: 775 601 264

Email: info@icbilina.cz , vedouci@icbilina.cz

 

Bílinský zpravodaj

Mob.: 774 564 894

Email: bilinsky-zpravodaj@seznam.cz

 

Ceník inzerce Bílinského zpravodaje