Informační centrum Bílina

Informační centrum Bílina se nachází v centru města v budově Městského úřadu Bílina přímo pod věží. Zřizovatelem informačního centra je Město Bílina. Poskytuje turistické informace města a jeho okolí.

Bílina - Mírové náměstí
Telefon: 417810985, 775 601 264 - v pracovní době
 

Radniční věž je až do odvolání pro veřejnost uzavřená!

    Od 10. 7. 2017 do 14. 7. 2017 je Informační centrum Bílina otevřené od 7:30 do 16:00 hodin

Otevřeno:

Po - Pá
7:30 - 17:00
Sobota
9.00 - 14.00
Ne
zavřeno

 

 

 

 

 

Základní údaje a historie města                                                                           Ceny jsou uvedeny včetně DPH

Město Bílina leží v Ústeckém kraji, okrese Teplice, zhruba 90 km severozápadně od Prahy. Rozkládá se v údolí řeky Bíliny mezi Mostem a Teplicemi. Počet obyvatel města činí v současné době zhruba 15 tisíc obyvatel. Město má podobu údolí s vrchem Chlum, na západě se táhnou svahy vrchu Kaňkova. Na jihu se vypíná znělcová hora Bořeň, která svým vzhledem připomíná ležícího lva. 

Název města vznikl z přídavného jména bílý (bielý) a termín Bielina měl původně označovat bílé, tedy bezlesé místo nebo protékající bílou řeku. První písemná zpráva o Bílině je již z roku 993 a pochází z nejstarší české Kosmovy kroniky v líčení války mezi Břetislavem I. a německým císařem Jindřichem III.

Bílina se proslavila zejména díky léčivým pramenům nazývané Bílinská kyselka. Od počátku 19. století se město zapsalo v novodobé historii jako lázeňské a proslulo svými léčebnými lázněmi s přírodní minerální vodou. O minerálních vodách v Bílině se zmiňuje už v první polovině 16. století kronikář Václav Hájek z Libočan, ale až v roce 1712 byly zdejší prameny vyčištěny. O rozšíření povědomí o lázních se zasloužil geolog, balneolog a lékař Franz Ambroz Reuss, který potvrdil účinnost bílinské minerálky.

Ve 2. polovině 18. století se začala zdejší voda stáčet do hliněných džbánků, zalévat voskem a rozvážet po okolí, později byla distribuována v lahvích.  Lékaři již tehdy doporučovali Bílinskou kyselku při nemocech dýchacích cest, při záduše, při počátečním stadiu onemocnění tuberkulózou plic, při nemocích ledvin a močových cest, zejména při výskytu kamenů i písku, také při revmatismu a v neposlední řadě při poruchách nervového systému, jako při hysterii a hypochondrii.

V 19. století nastal rozvoj lázní, které se začaly rozrůstat. Postavil se rozsáhlý park a později v pseudorenesančním stylu i velký lázeňský dům, léčily se zde nemoci horních cest dýchacích. Po 2. světové válce byly lázně znárodněny a pojmenovány podle Julia Fučíka. Lázně se později specializovaly na léčení po operacích žaludku a tenkého střeva. V 70. letech Bílina získala statut lázeňského města, a to předznamenalo nový rozvoj lázní. Zrekonstruoval se lázeňský park, postavil minigolf a v okolí lázní začalo vyrůstat unikátní stromové arboretum. V té době se v bílinských lázních léčilo až tři tisíce pacientů ročně.

Po roce 1989 získala rodina Lobkowitzů lázně Kyselka v restituci zpět. Lázeňský komplex se stáčírnou Bílinské kyselky ale rodina záhy prodala do soukromého vlastnictví. Lázeňské budovy byly následně vydrancovány kromě stáčírny, která majiteli vytvářela zisk.

Město odkoupilo lázeňské objekty zpět, aby zabránilo další zkáze. Od roku 1996 hledá vhodného investora a partnera, který by městu pomohl vrátit věhlas bílinských lázní a turistický ruch do města.

 

Informační centrum Bílina je zřízeno za účelem poskytování informací o městě a blízkém okolí občanům a návštěvníkům města, zejména informace o památkách, provozovnách, firmách, obchodech, možnostech ubytování a stravování, o přírodních a turistických zajímavostech a informacích týkajících se činnosti městského úřadu.

 1. Poskytuje v souladu se zákonem o svobodném přístupu k informacím a zákonem o ochraně osobních údajů informace o městě a regionu, městském úřadu, organizacích zřízených a založených městem, o hospodářských subjektech působících v regionu atp.
 2. Zajišťuje rozvoj zahraničních kontaktů města, zejména organizační přípravu a aktivní účast na akcích spojených s návštěvami zástupců zahraničních partnerských měst.
 3. Provádí sběr informací a jejich přípravu pro tisk informačních, propagačních a reprezentativních materiálů o městě Bílina a jeho okolí, včetně zajišťování fotografií do těchto materiálů i pro další prezentaci města.
 4. Zabezpečuje úkoly v oblasti cestovního ruchu a podílí se na rozvoji cestovního ruchu ve městě, včetně prezentace města na výstavách a v odborných časopisech zaměřených na rozvoj cestovního ruchu. Zabývá se prodejem publikací souvisejících s rozvojem cestovního ruchu a propagací města, upomínkových předmětů, map a dalšího zboží a zprostředkovává prodej vstupenek na kulturní a společenské akce ve městě a v několika celorepublikových vstupenkových portálech.
 5. Poskytuje služby pro veřejnost (např. kopírování, laminování, tisk dokumentů, apod.).
 6. Zadává nové informace a aktualizuje stávající, na webové stránce města, na sociálních sítích, v mobilních aplikacích a dalších komunikačních prostředcích.
 7. Organizačně zajišťuje akce podporující cestovní ruch, obohacení kulturního života a rozvoj spolkového a společenského života ve městě.
 8. Vyzvedávání a předprodej vstupenek KC Bílina
 9. Prodej propagačních a turistických materiálů
 10. Barevné a černobílé kopírování
 11. Galerie Pod Věží

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Turistická místa

 

Turistická trasa Bořeň s naučnou stezkou

Mapa

Pohádkový les (od sídliště Za Chlumem)

Mapa

Lázeňský areál Kyselka

Mapa

   
   
   
   
   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autokempink Kyselka

http://www.sportbilina.cz/autocamp/

 

 

 

Ubytování:

 • Hotel u Lva nabízí pohodlné ubytování v šestnácti dvoj a třílůžkových pokojích nebo ve dvou apartmánech. Pokoje jsou situovány buď s výhledem na historické náměstí, nebo do dvora s výhledem na bílinský zámek.
 • Všechny pokoje v hotelu jsou nekuřácké, nabízejí maximální komfort a jsou vybaveny sociálním zařízením (koupelnou s prostorným sprchovým koutem). K základnímu vybavení pokojů patří LCD televize se satelitním příjmem a vysokorychlostní Wi-Fi připojení.

 

Hotel u Lva nabízí:

 • Hlídané parkoviště s kamerovým systémem nebo v zamčeném objektu hotelu
 • Hotelovou restauraci
 • Hotelovou taxislužbu (pro firemní klienty možnost platit fakturou)
 • Autopůjčovnu
 • Zajištění praní prádla
 • Snídaně z nabídky nebo formou švédských stolů (v závislosti na počtu ubytovaných)

Ceník:

1 osoba / den 735 Kč / pokoj apartmán 1 750 Kč / pokoj
2 osoby / den 1 160 Kč / pokoj přistýlka 320 Kč / osoba
3 osoby / den 1 635 Kč / pokoj pes 106 Kč
ceny včetně DPH      

Kontakty:

Hotel u Lva Bílina
Mírové náměstí 92
418 01 Bílina
Telefon: +420 417 829 180
Fax: +420 417 823 693
Provozovatel: WAMB v.o.s. 
IČO: 49900757

Provozní doba:

Restaurace a Bar

Po - Pá
6:00 - 22:00
So - Ne
8:00 - 22:00

Vinárna

Po - Ne
11:00 - 24:00

Recepce

Po - Ne
0:00 - 24:00


Ubytování:

Klid, ticho, ale i zábava pod jednou střechou. To jsou hlavní klady ubytování v bílinském penzionu Bezovka.

Pro hosty penzionu je k dispozici Wi-Fi internet zdarma.

 

 

 

Penzion Bezovka nabízí:

 • Ubytování je v šesti podkrovních dvoulůžkových pokojích
 • Každý pokoj má svou koupelnu se sprchovým koutem a toaletou, barevný televizní přijímač
 • Wi-Fi připojení
 • Parkování je možné v uzamčeném soukromém objektu penzionu
 • Klidné prostředí
 • Dobré jídlo a pití
 • Rozumné ceny
 • Tiché okolí
 • Bowling, restaurace, a penzion pod jednou střechou
 • Venkovní posezení (nyní i v zimních měsících)

Kontakty:

Pension - Restaurace - Bowling BEZOVKA
Bezovka 34/4
418 01 Bílina

Tel. 605 265 557
E-mail: info@bezovka.cz
Web: www.bezovka.cz

Provozní doba:

Po – Čt

14:00 – 22:00

Pá – So

14:00 – 02:00

Neděle

14:00 – 22:00

Ceník:

 • cena za lůžko: 400-550 Kč / noc
 • 2 - lůžkový pokoj: 800 Kč / noc
 • 3 - lůžkový pokoj: 1200 Kč / noc
 • 4 - lůžkový pokoj 1500 Kč / noc
 • Přistýlka: 350 Kč / noc
 • Domácí zvíře: 55 Kč
 • Snídaně "Bezovka":  100 Kč
 • Snídaně s sebou: 80 Kč
 • Parkování v garáži: 100 Kč

Ceny jsou uvedeny s lázeňským poplatkem a mohou se mírně lišit od cen uvedených na různých serverech.

Nejsme plátci DPH.

Ubytování:

V restauraci U Kádi máte možnost se ubytovat ve čtyřech pokojích po 3 lůžkách s vlastním sociálním zařízením.

 

 

Restaurace U Kádi nabízí:

 • Parkování na dvoře zdarma
 • Wi-Fi připojení
 • Při dlouhodobém pobytu možnost výrazné slevy
 • Umístění v atraktivní lokalitě (areál Lázní Kyselka, lázeňské parky, …)
 • Blízkost rekreačních objektů (koupaliště, tenisové kurty, minigolf, …)
 • Venkovní posezení s dětským hřištěm

Ceník:

1 lůžko / noc                  300,-Kč – 380,-Kč (dle pokoje)

Přistýlka / noc                200,-Kč

Domácí zvíře                  100,-Kč


Kontakty:

Restaurace U Kádi
Kyselská 189/31
418 01 Bílina

Tel.: 773 982 454

E-mail: rest@ukadi.cz

 

Provozní doba:

Po – Čt

11:00 – 23:00

Pátek

11:00 – 01:00

Sobota

11:30 – 01:00

Neděle

11:30 – 23:00

 

27.07.2017 22.00 VÁLKA O PLANETU OPIC – 2D - Letní amfiteátr

USA / akční / dobrodružný / drama / sci-fi / české titulky Válka o planetu opic začíná dva roky po událostech předchozího snímku Úsvit planety opic. Z inteligentního šimpanze Caesara (Andy Serkis) se stal nezpochybnitelný vůdce rozrůstajícího se společenství opic, a když se s ním nyní setkáváme, je mu okolnostmi vnucena nová role válečného generála. Situace opičího klanu vedeného Caesarem je totiž katastrofální. Jejich skupina ustoupila do lesů, kde se často utkávají v bitvách s lidskou armádou, vedenou nelítostným plukovníkem McCulloughem (Woody Harrelson). Ztráty opičího společenství jsou obrovské a Caesar cítí bolest z každé smrti. Potýká se s vlastními temnějšími instinkty a nastupuje na cestu pomsty, na níž se nevyhnutelně střetne s plukovníkem v epické bitvě, která určí, kdo se stane vůdčím druhem, jenž bude určovat další osud těch druhých, poražených. Hrají: Andy Serkis, Woody Harrelson, Judy Greer, Steve Zahn, Gabriel Chavarria … Vstupné: 130 Kč / 143 minut / zvuk DD 5.1 / P- 15 let Videoukázka: https://www.csfd.cz/film/350106-valka-o-planetu-opic/videa/

28.07.2017 22.00 MUMIE – 2D - Letní amfiteátr

USA/ akční / dobrodružný / fantasy / horor / český dabing Když ležíte celá století od hlavy až po paty zafačovaní gázou a zavření ve zdobené rakvi, musí ve vás nečekaná svoboda probudit touhu udělat něco mimořádného. Princezna Ahmanet by chtěla zničit celý svět. Dokáže ji tajná organizace zvaná Prodigium zastavit? Hrají: Sofia Boutella, Tom Cruise, Russell Crowe, Annabelle Wallis, Jake Johnson … Vstupné: 110 Kč / 112 minut / zvuk DD 5.1 / P-12 let Videoukázka: http://www.csfd.cz/film/267980-mumie/videa/   

29.07.2017 22.00 ZAHRADNICTVÍ: RODINNÝ PŘÍTEL – 2D - Letní amfiteátr

ČR / drama / české znění   Filmová trilogie ZAHRADNICTVÍ se skládá ze tří samostatných filmů odehrávajících se na pozadí nejdramatičtějších období minulého století, časově předchází oblíbenému snímku Pelíšky. Vypráví o třech rodinách: rodině leteckého radiotelegrafisty, rodině majitele kadeřnického salonu a rodině majitele zahradnictví. Obsáhne 20 let života postav, které musely v těchto pohnutých časech prožít nejlepší léta svých životů. Hrají: Aňa Geislerová, Ondřej Sokol, Jiří Macháček, Martin Finger  … Vstupné: 90 Kč / 97 minut / zvuk DD 5.1 / P-12 let Videoukázka: http://www.csfd.cz/film/441461-zahradnictvi-rodinny-pritel/videa/    

01.07.2017 - 30.07.2017 Radka Müllerová KURO SHIRO / japonská tušová malba - Výstavní síň U Kostela

Současná vizuální umělkyně pracuje s novými médii, digitální fotografií a instalací většinou se sociálním podtextem. V letech 2012 – 2016 doprovázela manžela Stanislava Műllera v Japonsku na Toyama Institute of Glass Art. Müllerová v Japonsku studovala tradiční japonskou malbu – sumi-e a absolvovala s místními mnoho výstav, kde prezentovala vlastní pohled na japonskou společnost. Na malbách představuje většinou portréty nebo figury a jejich tíživé pohledy vedou k hlubším úvahám nad japonskou společností a postavením žen ve společnosti. Součástí výstvy jsou dva termíny workshopů JAPONSKÉ MALOVÁNÍ pro děti a dospělé úterý 18. 7. 2017    15 - 17 hodin / dospělí 12+ čtvrtek 27. 7. 2017  15 - 17 hodin / děti 9+ počet míst omezen /  více info a rezervace na: www.nanahana.cz     www.kcbilina.cz     Výstava potrvá do 30. července 2017. Otevírací doba: čt – ne 13 až 17 hodin Vstupné: dospělí 20 Kč, děti, studenti, senioři 10 Kč, skupiny 100 Kč (10 osob)

03.08.2017 21.30 DUNKERK – 2D - Letní amfiteátr

USA / Velká Británie / drama / thriller / historický / válečný / české titulky Očekávané válečné drama vizionáře Christophera Nolana vychází z událostí evakuace obklíčených francouzských, britských a belgických vojáků z pláží severofrancouzského Dunkerku na jaře 1940. Hrají: Tom Hardy, Cillian Murphy, Mark Rylance, Kenneth Branagh … Vstupné:  120 Kč / 107 minut / zvuk DD 5.1 / P-15 let Videoukázka: https://www.csfd.cz/film/67105-dunkerk/videa/

04.08.2017 - 08.09.2017 13.00 MALÍŘSKÝ PLENÉR BÍLINA 2017 - Výstavní síň U Kostela

Vernisáž výstavy: čtvrtek 3. srpna, 16 hodin. Součástí vernisáže bude ochutnávka vín z Vinařství Žůrek Žeravice. Výstava potrvá do 8. září 2017. Otevírací doba: čt – ne 13 až 17 hodin Vstupné: dospělí 20 Kč, děti, studenti, senioři 10 Kč, skupiny 100 Kč (10 osob)

04.08.2017 21.30 ATOMIC BLONDE: BEZ LÍTOSTI – 2D - Letní amfiteátr

USA / akční / mysteriózní / thriller / české titulky Agentka MI6 Lorraine Broughton (Charlize Theron) je vyslána během studené války do Berlína, aby vyšetřila vraždu kolegy. Hrají: Charlize Theron, James McAvoy, John Goodman, Sofia Boutella, Toby Jones.. Vstupné:  110 Kč / 115 minut / zvuk DD 5.1 / P-15 let Videoukázka: https://www.csfd.cz/film/418745-atomic-blonde-bez-litosti/videa/

05.08.2017 21.30 KŘIŽÁČEK – 2D - Letní amfiteátr

ČR / drama / historický / road movie / české znění Křižáček je historická road movie, odehrávající se v době vrcholného středověku. Je inspirovaná romantickou básní Jaroslava Vrchlického. Malý chlapec ovlivněn legendami o dětských křížových výpravách utíká z domova a jeho otec, skutečný rytíř Bořek, se vydává na takřka marnou pouť za jeho nalezením. Dvojí putování ovšem nechce být lineárním dobrodružným vyprávěním, nýbrž se snaží pojmenovat univerzální a nadčasové problémy dospívání, vztahu k autoritám, úbytku životních sil i schopnosti přiznat si vlastní selhání. Hrají: Karel Roden, Aleš Bílík, Matouš John, Petr Cemper … Vstupné: 100 Kč / 90 minut / zvuk DD 5.1 / P-12 let Videoukázka: https://www.csfd.cz/film/342064-krizacek/videa/

10.08.2017 21.30 VALERIÁN A MĚSTO TISÍCE PLANET – 2D - Letní amfiteátr

Francie / akční / dobrodružný / sci-fi / český dabing Valerián a Laureline jsou speciální vládní agenti pro správu lidských území a jejich úkolem je udržovat pořádek v celém vesmíru. Valerián má se svou kolegyní více než jen profesionální záměry, neustále ji bombarduje milostnými návrhy. Ale pověst, která jeho vztah k ženám provází a konzervativní postoje Laureline vedou k tomu, že ho neustále odmítá. Na rozkaz velitele se Valerián a Laureline vydávají na společnou misi do ohromného mezigalaktického města Alfa, která je neustále rostoucí metropole.  Obývají ji tisíce tvorů ze všech koutů galaxie. Žije zde 17 milionů obyvatel, kteří spojili své dovednosti, technologie a zdroje pro společné dobro. Jak už to ale bývá, ne každý má v Alfě stejné bohulibé cíle. Zdá se, že jakési tajemné síly se chystají náš rod ohrozit! Hrají: Dane DeHaan, Cara Delevingne, Clive Owen, Ethan Hawke … Vstupné: 120 Kč / 129 minut / zvuk DD 5.1 / P-12/ Videoukázka: https://www.csfd.cz/film/53000-valerian-a-mesto-tisice-planet/videa/  

11.08.2017 21.30 ANNABELLE 2 : ZROZENÍ ZLA – 2D - Letní amfiteátr

USA / mysteriózní / horor / české titulky Annabelle 2 : Zrození zla je pokračováním velmi úspěšného hororu z roku 2014 „Annabelle". Výrobce panenek se svou manželkou přijmou několik let po tragické smrti své dcerky do  domu řádovou sestru a několik dívek ze zavřeného sirotčince. Zanedlouho se stanou terčem aktivit Annabelle, posedlého výtvoru výrobce panenek. Hrají: Alicia Vela-Bailey, Stephanie Sigman, Miranda Otto, Javier Botet … Vstupné: 110 Kč / 109 minut / zvuk DD 5.1 / P-15 let Videoukázka:  https://www.csfd.cz/film/431561-annabelle-2-zrozeni-zla/videa/

12.08.2017 21.30 SPIDER MAN: HOMECOMING – 2D - Letní amfiteátr

USA / akční / dobrodružný / fantasy / sci-fi/ český dabing Mladý Peter Parker / Spider-Man, který velkolepým způsobem debutoval ve filmu Captain America: Občanská válka, se ve snímku Spider-Man: Homecoming začíná více sbližovat se svou nově získanou identitou pavoučího superhrdiny. Peter, nadšený ze svých zážitků s Avengers, se vrací domů, kde žije se svou tetou May pod bedlivým dohledem svého nového učitele Tonyho Starka. Peter se snaží vrátit ke svému běžnému životu, což mu komplikuje touha dokázat, že by Spider-Man mohl konat mnohem větší skutky, než kterých se zatím odvážil.  Když se objevuje nový padouch Vulture, ocitá se v ohrožení vše, co je pro Petera skutečně důležité. Hrají: Tom Holland, Marisa Tomei, Zendaya, Robert Downey Jr., Tony Revolori … Vstupné: 100 Kč / 112 minut / zvuk DD 5.1 / P-12 let Videoukázka: https://www.csfd.cz/film/345378-spider-man-homecoming/videa/  

17.08.2017 21.30 ZABIJÁK A BODYGUARD – 2D - Letní amfiteátr

USA / akční / komedie / české titulky Nejlepší bodyguard na světě dostane nového klienta, nájemného vraha, který musí svědčit u mezinárodního soudního dvora. Aby se včas dostavili k soudnímu řízení, musí oba zapomenout na to, že jsou tak trochu jiní a že si možná až příliš lezou na nervy. Hrají: Ryan Reynolds, Samuel L. Jackson, Gary Oldman, Elodie Yung, Salma Hayek … Vstupné: 110 Kč / 111 minut / zvuk DD 5.1 / P- 12 let Videoukázka: https://www.csfd.cz/film/426013-zabijak-bodyguard/videa/

19.08.2017 21.30 PO STRNIŠTI BOS – 2D - Letní amfiteátr

ČR / rodinná / komedie / drama / válečný / české znění Edu Součka, jeho maminku a tatínka už známe z filmu Obecná škola. Nyní jsme však v protektorátu, kdy je rodina osmiletého Edy donucena vystěhovat se z Prahy na venkov k příbuzným. Městečko, kde chlapec dosud trávil jen prázdniny, se nyní stává jeho domovem. Mladá městská rodina se musí přizpůsobit novému prostředí a také soužití pod jednou střechou s tetou a jejími příbuznými, což zahrnuje i velmi přísného dědečka. Eda má před sebou nelehký úkol: najít a obhájit své místo v místní klukovské partě, jejíž svět je naprosto odlišný od jeho městského. Čeká ho cesta k hledání odvahy, ale také k nečekaným rodinným tajemstvím, která vyplouvají na povrch. Svět dětí a dospělých se sbíhá v hledání odvahy a hrdinství. Film vznikl podle stejnojmenné knihy vzpomínek Zdeňka Svěráka a tematicky zapadá do tetralogie filmů Kolja, Obecná škola a Vratné lahve, které vyprávějí příběh jednoho muže na pozadí dějinných událostí 20. století Hrají: Ondřej Vetchý, Tereza Voříšková, Jan Tříska, Alois Grec, Viera Pavlíková … Vstupné:  130 Kč / 112 minut / zvuk DD 5.1 / mládeži přístupné Videoukázka: https://www.csfd.cz/film/416839-po-strnisti-bos/videa/    

24.08.2017 21.30 BARRY SEAL: NEBESKÝ GAUNER - Letní amfiteátr

USA / krimi / thriller / české titulky CIA. Bílý dům. Pablo Escobar. Tyhle všechny vodil za nos. Barry Seal je znuděný dopravní pilot, kterému potřebnou životní energii dodá spolupráce s CIA. Barry pro ni z letadla mapuje oblasti, do kterých se úřady jen tak snadno nedostanou. Je v tom zatraceně dobrý až tak, že s ním chtějí spolupracovat všichni. Hrají: Tom Cruise, Domhnall Gleeson, Jayma Mays, Sarah Wright, Jesse Plemons… Vstupné: 120 Kč / 112 minut / zvuk DD 5.1 / P-12 let Videoukázka: https://www.csfd.cz/film/413149-barry-seal-nebesky-gauner/videa/

25.08.2017 21.30 PO STRNIŠTI BOS – 2D - Letní amfiteátr

ČR / rodinná / komedie / drama / válečný / české znění Edu Součka, jeho maminku a tatínka už známe z filmu Obecná škola. Nyní jsme však v Protektorátu, kdy je rodina osmiletého Edy donucena vystěhovat se z Prahy na venkov k příbuzným. Městečko, kde chlapec dosud trávil jen prázdniny, se nyní stává jeho domovem. Mladá městská rodina se musí přizpůsobit novému prostředí a také soužití pod jednou střechou s tetou a jejími příbuznými, což zahrnuje i velmi přísného dědečka. Eda má před sebou nelehký úkol: najít a obhájit své místo v místní klukovské partě, jejíž svět je naprosto odlišný od jeho městského. Čeká ho cesta k hledání odvahy, ale také k nečekaným rodinným tajemstvím, která vyplouvají na povrch. Svět dětí a dospělých se sbíhá v hledání odvahy a hrdinství. Film vznikl podle stejnojmenné knihy vzpomínek Zdeňka Svěráka a tematicky zapadá do tetralogie filmů Kolja, Obecná škola a Vratné lahve, které vyprávějí příběh jednoho muže na pozadí dějinných událostí 20. století Hrají: Ondřej Vetchý, Tereza Voříšková, Jan Tříska, Alois Grec, Viera Pavlíková … Vstupné:  130 Kč / 112 minut / zvuk DD 5.1 / mládeži přístupné Videoukázka: https://www.csfd.cz/film/416839-po-strnisti-bos/videa/

26.08.2017 21.30 TEMNÁ VĚŽ – 2D - Letní amfiteátr

USA / dobrodružný / fantasy / horor / sci-fi / western / české titulky Roland Deschain je poslední z řádu rytířů, vede odvěkou bitvu s Walterem O"Dimem, známým též jako Muž v černém. Je odhodlaný zabránit mu ve zničení Temné věže, která svou existencí drží pohromadě celý vesmír. Dobro a zlo se tak ocitají v souboji, který rozhodne o osudu všech světů, protože Roland je jediným, kdo je schopen Temnou věž před Mužem v černém ochránit. Hrají: Matthew McConaughey, Idris Elba, Katheryn Winnick, Claudia Kim … Vstupné: 120 Kč / 112 minut / zvuk DD 5.1 / P- 15 let/ Videoukázka: https://www.csfd.cz/film/263261-temna-vez/videa/

31.08.2017 21.30 HURVÍNEK A KOUZELNÉ MUZEUM – 2D - Letní amfiteátr

ČR/ animovaný / komedie / český dabing Legendární hrdinové, které dobře znáte, přicházejí v animované komedii pro celou rodinu. Filmový příběh Hurvínek a kouzelné muzeum nabízí zcela nové původní dobrodružství. Pan Spejbl pracuje jako hlídač Muzea loutek, kterému však hrozí zbourání. Hurvínek zase jednou neposlouchá a podaří se mu proniknout do uzavřených prostor muzea, kde objeví svět, skrytý před zraky návštěvníků. A právě v podzemí je ukryto nejen tajemství kouzelného muzea, ale i klíč k jeho záchraně. Hurvínka čeká největší dobrodružství v životě, při němž musí prokázat chytrost, šikovnost, odvahu a smysl pro přátelství, aby zachránil taťuldu, ale i kouzelné muzeum a celé město z nadvlády zločinného Pána loutek. Hrají: Martin Klásek, Helena Štáchová, Petr Rychlý, Martin Dejdar … Vstupné: 130 Kč / 85 minut / zvuk DD 5.1 / Mládeži přístupné / Videoukázka: https://www.csfd.cz/film/478603-hurvinek-a-kouzelne-muzeum/videa/

16.09.2017 10.00 DEN HORNÍKŮ 2017 - ostatní

Celodenní hudební program na pěti scénách ve spolupráci se Severočeskými doly, a.s. Chomutov

21.09.2017 19.00 TANEČNÍ KURZ PRO ZAČÁTEČNÍKY - Kulturní dům Fontána

Tradiční společenské tance vyučuje taneční mistr Petr Dufek z Teplic. Hudební doprovod skupina MANE. Minimální počet účastníků k otevření tanečního kurzu je 15 párů. Přihlášky, platby a informace o tanečním kurzu v Informačním centru Bílina. První hodina tanečního kurzu ve čtvrtek 21. září od 19 hodin v Kulturním domě Fontána, sídliště Za Chlumem Bílina. Kurzovné:  1200 Kč za osobu

22.09.2017 16.00 MICHAL K SNÍDANI – KOUZELNÁ ŠKOLKA - Kulturní dům Fontána

Dětské představení Michala Nesvadby. O všem dobrém, na co máme chuť, a také o tom, co se stane, když z talíře nesníme poslední sousto, ve kterém je síla.

MĚSTSKÁ KNIHOVNA V BÍLINĚ

Datum a čas akce Název akce Popis akce
Červenec

Křížové cesty 

Výstava fotografií Marcely Bukovjanové od 15. 7. 2017

Přijďte se podívat do centrální knihovny na Mírovém náměstí 1. patro, vstup volný.

 

Prázdniny v knihovně

Středa 12. 7. – Výroba záložky do knihy
Středa 26. 7. – Vytvoř si svou knižní obálku

Středa 9. 8.   –   Napiš a nakresli komiks
Středa 23. 8. –   Vymysli křížovku a osmisměrku

vždy od 9.00 do 12.00 hod.

dětské oddělení, Mírové nám. 21/16, vstup zdarma

  Malý knihovník
 

Chcete si vyzkoušet práci knihovníka? Dozvíte se, jaké knihy se balí, spravují a zařazují. Registrovat se můžete v dětském oddělení a na pobočkách knihovny. 

 

 

 

DŮM DĚTÍ A MLÁDEŽE

Datum a čas akce Název akce Popis akce
 

PRÁZDNINY

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EXKURZE V BÍLINSKÉ STÁČÍRNĚ

15.7. 2017 Prohlídka zřídel léčivých vod s odborným výkladem Čas prohlídek: 11:00, 13:00 a 15:00 hodin
29. 7. 2017    

Informační centrum Bílina

Do 28.7. 2017 Výtvarné a keramické práce žáků DDM  
     

Areál Kyselka

 
14. až 16. 7.  Malířský plenér Bílina 2017

Do Bíliny se sjedou malíři ze Sdružení výtvarníků ČR a budou malovat v přírodě. Na Kyselce, ve městě a na zámku. 

     

Výstavní síň U kostela

3.8.2017 Malířský plenér Malířský plenér 2017
Do 30.7. KURO SHIRO Japonská tušová malba. Vystavuje Radka Müllerová. 

18. 7. 

27. 7. 

Japonské malování - workshop

Od 15:00 hod. Dospělí 100 Kč.

Od 15:00 hod. Děti 50 Kč. 

Mírové náměstí Bílina

14. 7.  Sraz Citroën Víkendová akce sjezdu majitelů vozů Citroën. Spanilá jízda do autokempu Kyselka. 
     

Altánek na Kyselce

20.7. Pohádka O Smolíčkovi Pohádku pro děti a rodiče uvede divadlo SEMTAMFÓR Praha. 
     
Datum akce Popis akce Fotogalerie
15.7.2017 Sraz Citroënů Odkaz na fotogalerii
27.6.2017 Pohádkový les - Cesta kolem světa Odkaz na fotogalerii
17.6.2017 Myslivecký Den dětí Odkaz na fotogalerii
13.6.2017 Informační centrum Bílina na miniveletrhu v Mostě Odkaz na fotogalerii
6.5.2017 Májový jarmark 2017 Odkaz na fotogalerii
4.5.2017 Vernisáž - Kresebná poezie Jiřího Součka Odkaz na fotogalerii
12.4.2017 V zajetí módy Odkaz na fotogalerii
5.4.2017 Výstava fotografií Karla Lance a Jany Wasylyszyn Odkaz na fotogalerii
25.3.2017 Běh Kyselkou 2017 Odkaz na fotogalerii
8.3.2017 Zdeněk Dvořák o Bílině v městské knihovně Odkaz na fotogalerii
2.-3.3.2017 Vernisáž Herberta Kiszy Odkaz na fotogalerii
12.2.2017 Dětský karneval KD Fontána Odkaz na fotogalerii
2.2.2017 Vernisáž Michaely Štěpánkové Odkaz na fotogalerii
13.1.2017 Ples města Bílina 2017 Odkaz na fotogalerii
5.1.2017 Vernisáž Jakub Hilscher: Pohled na svět Odkaz na fotogalerii
18.12.2016 Sopranistka Andrea Tögel Kalivodová v Bílině Odkaz na fotogalerii
13.12.2016 Vánoční koncert J. Ledeckého Odkaz na fotogalerii
4.12.2016 Adventní koncert Odkaz na fotogalerii
26.11.2016 Rozsvícení vánočního stromu Odkaz na fotogalerii
4.11.2016 Koncert Bára Poláková Odkaz na fotogalerii
21.10.2016 Koncert Marek Ztracený Odkaz na fotogalerii
6.10.2016 Robert Vano - vernisáž Odkaz na fotogalerii
10.9.2016 Den horníků Odkaz na fotogalerii
9.9.2016 Vernisáž kostýmů z filmu o Karlu IV. Odkaz na fotogalerii
19.8.2016 Revival fest Odkaz na fotogalerii
11.8.2016 Letní pohádka o Nejasné princezně na Kyselce Odkaz na fotogalerii
26.7.-3.8.2016 Malířský plenér 2016 Odkaz na fotogalerii
15.-16.7.2016 Sraz Citroënů Odkaz na fotogalerii
9.7.2016 12. International Roots & Blues Festival Odkaz na fotogalerii
28.6.2016 Pohádkový les Odkaz na fotogalerii
25.5.2016 Farmářské trhy Odkaz na fotogalerii
7.5.2016 Májový jarmark 2016 Odkaz na fotogalerii

 

Reklamní předměty

Turistická známka Důl

30 Kč

Turistická známka Bořeň

30 Kč

Turistická známka Bílina

30 Kč

Sběratelský turistický deník

110 Kč

Cykloturistický deník

40 Kč

Turistický deník

40 Kč

Otočný čtyřicetiletý kalendář + Sluneční hodiny

35 Kč

Otočný čtyřicetiletý kalendář + Sluneční hodiny

35 Kč

Turistická nálepka Bořeň

12 Kč

Turistická nálepka Důl Bílina

12 Kč

Turistická nálepka Město Bílina

12 Kč

Tustická výroční nálepka Důl Bílina

12 Kč

Turistická vizitka Bořeň

12 Kč

Turistická vizitka Lázně Kyselka

12 Kč

Turistická vizitka Bílina

12 Kč

Panák Bílina

30 Kč

Hrnek Bílina

79 Kč

Hrnek Bílina

129 Kč

Jezero mezi sopkami

90 Kč

Bořeň očima geologa

70 Kč

Rostliny Bořeně u Bíliny

110,- Kč

Minerály Bílinska

90 Kč

Bílinské moře v době dinosaurů

50 Kč

Významné dřeviny města Bíliny

50 Kč

Propiska

25 Kč

 

49 Kč

Záložky

5 Kč

   

Leporelo

39 Kč

   

 

Informační centrum Bílina

Tel.: 417 810 985

Mob.: 775 601 264

Email: info@icbilina.cz , vedouci@icbilina.cz

 

Bílinský zpravodaj

Mob.: 774 564 894

Email: bilinsky-zpravodaj@seznam.cz

 

Ceník inzerce Bílinského zpravodaje