Informační centrum Bílina

Informační centrum Bílina se nachází v centru města v budově Městského úřadu Bílina přímo pod věží. Zřizovatelem informačního centra je Město Bílina. Poskytuje turistické informace města a jeho okolí.

Bílina - Mírové náměstí
Telefon: 417810985, 775 601 264 - v pracovní době
 

Radniční věž je až do odvolání pro veřejnost uzavřená!

 

Otevřeno:

Po - Pá
7:30 - 17:00
Sobota
9.00 - 14.00
Ne
zavřeno

 

 

 

 

 

Základní údaje a historie města                                                                                                   Ceny jsou uvedeny včetně DPH

Město Bílina leží v Ústeckém kraji, okrese Teplice, zhruba 90 km severozápadně od Prahy. Rozkládá se v údolí řeky Bíliny mezi Mostem a Teplicemi. Počet obyvatel města činí v současné době zhruba 15 tisíc obyvatel. Město má podobu údolí s vrchem Chlum, na západě se táhnou svahy vrchu Kaňkova. Na jihu se vypíná znělcová hora Bořeň, která svým vzhledem připomíná ležícího lva. 

Název města vznikl z přídavného jména bílý (bielý) a termín Bielina měl původně označovat bílé, tedy bezlesé místo nebo protékající bílou řeku. První písemná zpráva o Bílině je již z roku 993 a pochází z nejstarší české Kosmovy kroniky v líčení války mezi Břetislavem I. a německým císařem Jindřichem III.

Bílina se proslavila zejména díky léčivým pramenům nazývané Bílinská kyselka. Od počátku 19. století se město zapsalo v novodobé historii jako lázeňské a proslulo svými léčebnými lázněmi s přírodní minerální vodou. O minerálních vodách v Bílině se zmiňuje už v první polovině 16. století kronikář Václav Hájek z Libočan, ale až v roce 1712 byly zdejší prameny vyčištěny. O rozšíření povědomí o lázních se zasloužil geolog, balneolog a lékař Franz Ambroz Reuss, který potvrdil účinnost bílinské minerálky.

Ve 2. polovině 18. století se začala zdejší voda stáčet do hliněných džbánků, zalévat voskem a rozvážet po okolí, později byla distribuována v lahvích.  Lékaři již tehdy doporučovali Bílinskou kyselku při nemocech dýchacích cest, při záduše, při počátečním stadiu onemocnění tuberkulózou plic, při nemocích ledvin a močových cest, zejména při výskytu kamenů i písku, také při revmatismu a v neposlední řadě při poruchách nervového systému, jako při hysterii a hypochondrii.

V 19. století nastal rozvoj lázní, které se začaly rozrůstat. Postavil se rozsáhlý park a později v pseudorenesančním stylu i velký lázeňský dům, léčily se zde nemoci horních cest dýchacích. Po 2. světové válce byly lázně znárodněny a pojmenovány podle Julia Fučíka. Lázně se později specializovaly na léčení po operacích žaludku a tenkého střeva. V 70. letech Bílina získala statut lázeňského města, a to předznamenalo nový rozvoj lázní. Zrekonstruoval se lázeňský park, postavil minigolf a v okolí lázní začalo vyrůstat unikátní stromové arboretum. V té době se v bílinských lázních léčilo až tři tisíce pacientů ročně.

Po roce 1989 získala rodina Lobkowitzů lázně Kyselka v restituci zpět. Lázeňský komplex se stáčírnou Bílinské kyselky ale rodina záhy prodala do soukromého vlastnictví. Lázeňské budovy byly následně vydrancovány kromě stáčírny, která majiteli vytvářela zisk.

Město odkoupilo lázeňské objekty zpět, aby zabránilo další zkáze. Od roku 1996 hledá vhodného investora a partnera, který by městu pomohl vrátit věhlas bílinských lázní a turistický ruch do města.

 

Informační centrum Bílina je zřízeno za účelem poskytování informací o městě a blízkém okolí občanům a návštěvníkům města, zejména informace o památkách, provozovnách, firmách, obchodech, možnostech ubytování a stravování, o přírodních a turistických zajímavostech a informacích týkajících se činnosti městského úřadu.

 1. Poskytuje v souladu se zákonem o svobodném přístupu k informacím a zákonem o ochraně osobních údajů informace o městě a regionu, městském úřadu, organizacích zřízených a založených městem, o hospodářských subjektech působících v regionu atp.
 2. Zajišťuje rozvoj zahraničních kontaktů města, zejména organizační přípravu a aktivní účast na akcích spojených s návštěvami zástupců zahraničních partnerských měst.
 3. Provádí sběr informací a jejich přípravu pro tisk informačních, propagačních a reprezentativních materiálů o městě Bílina a jeho okolí, včetně zajišťování fotografií do těchto materiálů i pro další prezentaci města.
 4. Zabezpečuje úkoly v oblasti cestovního ruchu a podílí se na rozvoji cestovního ruchu ve městě, včetně prezentace města na výstavách a v odborných časopisech zaměřených na rozvoj cestovního ruchu. Zabývá se prodejem publikací souvisejících s rozvojem cestovního ruchu a propagací města, upomínkových předmětů, map a dalšího zboží a zprostředkovává prodej vstupenek na kulturní a společenské akce ve městě a v několika celorepublikových vstupenkových portálech.
 5. Poskytuje služby pro veřejnost (např. kopírování, laminování, tisk dokumentů, apod.).
 6. Zadává nové informace a aktualizuje stávající, na webové stránce města, na sociálních sítích, v mobilních aplikacích a dalších komunikačních prostředcích.
 7. Organizačně zajišťuje akce podporující cestovní ruch, obohacení kulturního života a rozvoj spolkového a společenského života ve městě.
 8. Vyzvedávání a předprodej vstupenek KC Bílina
 9. Prodej propagačních a turistických materiálů
 10. Barevné a černobílé kopírování
 11. Galerie Pod Věží

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Turistická místa

 

Turistická trasa Bořeň s naučnou stezkou

Mapa

Pohádkový les (od sídliště Za Chlumem)

Mapa

Lázeňský areál Kyselka

Mapa

   
   
   
   
   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autokempink Kyselka

http://www.sportbilina.cz/autocamp/

 

 

 

Ubytování:

 • Hotel u Lva nabízí pohodlné ubytování v šestnácti dvoj a třílůžkových pokojích nebo ve dvou apartmánech. Pokoje jsou situovány buď s výhledem na historické náměstí, nebo do dvora s výhledem na bílinský zámek.
 • Všechny pokoje v hotelu jsou nekuřácké, nabízejí maximální komfort a jsou vybaveny sociálním zařízením (koupelnou s prostorným sprchovým koutem). K základnímu vybavení pokojů patří LCD televize se satelitním příjmem a vysokorychlostní Wi-Fi připojení.

 

Hotel u Lva nabízí:

 • Hlídané parkoviště s kamerovým systémem nebo v zamčeném objektu hotelu
 • Hotelovou restauraci
 • Hotelovou taxislužbu (pro firemní klienty možnost platit fakturou)
 • Autopůjčovnu
 • Zajištění praní prádla
 • Snídaně z nabídky nebo formou švédských stolů (v závislosti na počtu ubytovaných)

Ceník:

1 osoba / den 735 Kč / pokoj apartmán 1 750 Kč / pokoj
2 osoby / den 1 160 Kč / pokoj přistýlka 320 Kč / osoba
3 osoby / den 1 635 Kč / pokoj pes 106 Kč
ceny včetně DPH      

Kontakty:

Hotel u Lva Bílina
Mírové náměstí 92
418 01 Bílina
Telefon: +420 417 829 180
Fax: +420 417 823 693
Provozovatel: WAMB v.o.s. 
IČO: 49900757

Provozní doba:

Restaurace a Bar

Po - Pá
6:00 - 22:00
So - Ne
8:00 - 22:00

Vinárna

Po - Ne
11:00 - 24:00

Recepce

Po - Ne
0:00 - 24:00


Ubytování:

Klid, ticho, ale i zábava pod jednou střechou. To jsou hlavní klady ubytování v bílinském penzionu Bezovka.

Pro hosty penzionu je k dispozici Wi-Fi internet zdarma.

 

 

 

Penzion Bezovka nabízí:

 • Ubytování je v šesti podkrovních dvoulůžkových pokojích
 • Každý pokoj má svou koupelnu se sprchovým koutem a toaletou, barevný televizní přijímač
 • Wi-Fi připojení
 • Parkování je možné v uzamčeném soukromém objektu penzionu
 • Klidné prostředí
 • Dobré jídlo a pití
 • Rozumné ceny
 • Tiché okolí
 • Bowling, restaurace, a penzion pod jednou střechou
 • Venkovní posezení (nyní i v zimních měsících)

Kontakty:

Pension - Restaurace - Bowling BEZOVKA
Bezovka 34/4
418 01 Bílina

Tel. 605 265 557
E-mail: info@bezovka.cz
Web: www.bezovka.cz

Provozní doba:

Po – Čt

14:00 – 22:00

Pá – So

14:00 – 02:00

Neděle

14:00 – 22:00

Ceník:

 • cena za lůžko: 400-550 Kč / noc
 • 2 - lůžkový pokoj: 800 Kč / noc
 • 3 - lůžkový pokoj: 1200 Kč / noc
 • 4 - lůžkový pokoj 1500 Kč / noc
 • Přistýlka: 350 Kč / noc
 • Domácí zvíře: 55 Kč
 • Snídaně "Bezovka":  100 Kč
 • Snídaně s sebou: 80 Kč
 • Parkování v garáži: 100 Kč

Ceny jsou uvedeny s lázeňským poplatkem a mohou se mírně lišit od cen uvedených na různých serverech.

Nejsme plátci DPH.

Ubytování:

V restauraci U Kádi máte možnost se ubytovat ve čtyřech pokojích po 3 lůžkách s vlastním sociálním zařízením.

 

 

Restaurace U Kádi nabízí:

 • Parkování na dvoře zdarma
 • Wi-Fi připojení
 • Při dlouhodobém pobytu možnost výrazné slevy
 • Umístění v atraktivní lokalitě (areál Lázní Kyselka, lázeňské parky, …)
 • Blízkost rekreačních objektů (koupaliště, tenisové kurty, minigolf, …)
 • Venkovní posezení s dětským hřištěm

Ceník:

1 lůžko / noc                  300,-Kč – 380,-Kč (dle pokoje)

Přistýlka / noc                200,-Kč

Domácí zvíře                  100,-Kč


Kontakty:

Restaurace U Kádi
Kyselská 189/31
418 01 Bílina

Tel.: 773 982 454

E-mail: rest@ukadi.cz

 

Provozní doba:

Po – Čt

11:00 – 23:00

Pátek

11:00 – 01:00

Sobota

11:30 – 01:00

Neděle

11:30 – 23:00

 

29.04.2017 17.30 ŠPUNTI NA VODĚ – 2D - Digitální kino

ČR / Rodinná / Komedie / České znění / Rodiče bratrů Igora (Jiří Langmajer) a Davida (Hynek Čermák) chystají zlatou svatbu. Z Kanady přilétá jejich bratranec Ondra (Pavel Liška), povahou tak trochu dobrodruh. Bratry napadne, že nejlepší by bylo vyrazit za rodiči na kánoích po řece jen ve třech, tak, jako za starých časů. Jenže od dob společných spanilých jízd se leccos změnilo. Třeba to, že Igor a David jsou ženatí a mají děti. Všem ženám dojde trpělivost. Zanechávají pány napospas dětem a vyrážejí na kolech na dámskou jízdu. Tátové se ale nevzdávají a rozhodnou se vydat na vodu v kánoích i se všemi dětmi. A tak nyní již desetičlenná expedice vyplouvá na dvoudenní plavbu vstříc dobrodružstvím a spoustě bláznivých zážitků... Hrají: Hynek Čermák, Anna Polívková, Tatiana Vilhelmová, Jiří Langmajer … Vstupné: 120,-Kč / 83 minut / zvuk DD 5.1 / MP/ Videoukázka: http://www.csfd.cz/film/441485-spunti-na-vode/videa/

29.04.2017 20.00 ZAHRADNICTVÍ: RODINNÝ PŘÍTEL – 2D - Digitální kino

ČR / Drama / České znění / Filmová trilogie ZAHRADNICTVÍ se skládá ze tří samostatných filmů odehrávajících se na pozadí nejdramatičtějších období minulého století a časově předchází oblíbenému snímku Pelíšky. Vypráví o třech rodinách: rodině leteckého radiotelegrafisty, rodině majitele kadeřnického salonu a rodině majitele zahradnictví. Obsáhne 20 let života postav, které musely v těchto pohnutých časech prožít nejlepší léta svých životů. Hrají: Aňa Geislerová, Ondřej Sokol, Jiří Macháček, Martin Finger  … Vstupné: 120,-Kč / 97 minut / zvuk DD 5.1 / P-12 let/ Videoukázka: http://www.csfd.cz/film/441461-zahradnictvi-rodinny-pritel/videa/  

30.04.2017 15.00 ŠMOULOVÉ: ZAPOMENUTÁ VESNICE – 2D - Digitální kino

USA / Animovaný / Rodinný / Český dabing /. V tomto novém, zcela animovaném filmu o Šmoulech se Šmoulinka po nálezu tajuplné mapy vydává společně se svými nejlepšími kamarády Koumákem, Nešikou a Silákem na vzrušující a napínavou pouť Zakázaným lesem plným kouzelných stvoření, aby nalezli tajemnou, dávno ztracenou vesnici dříve, než se to podaří zlému kouzelníkovi Gargamelovi. Na své dramatické cestě plné akce a nebezpečí jsou Šmoulové na stopě objevu největšího tajemství šmoulí historie. Film bude uveden s českým dabingem.     Vstupné: 100,-Kč / 88 minut / zvuk DD 5.1 / MP /           Videoukázka: http://www.csfd.cz/film/318363-smoulove-zapomenuta-vesnice/videa/

03.05.2017 15.00 DEN MATEK - Kulturní dům Fontána

Taneční odpoledne nejen pro seniory k oslavě Den Matek. K poslechu a k tanci hraje KRUŠNOHORKA Z UNČÍNA. Vstupné: 30,-Kč

05.05.2017 17.30 STRÁŽCI GALAXIE VOL. 2 – 3D - Digitální kino

USA /Akční / Komedie / Sci-Fi / Český dabing /. V rytmu zbrusu nových Nejlepších hitů #2 pokračují ve filmu od studia Marvel Strážci Galaxie Vol. 2 dobrodružství party superhrdinů, kteří se vydávají až na samé hranice kosmu. Strážci se musí naučit držet pohromadě a odhalit tajemství rodičů Petera Quilla. Staří nepřátelé se stávají spojenci a na pomoc našim super-hrdinům přicházejí i další oblíbené postavy z rozpínajícího se filmového vesmíru studia Marvel. Hrají: Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista, Vin Diesel, Bradley Cooper … Vstupné: 140,-Kč / 136 minut / zvuk DD 5.1 / MP / Videoukázka: http://www.csfd.cz/film/380161-strazci-galaxie-vol-2/videa/

05.05.2017 20.00 ZAHRADNICTVÍ: RODINNÝ PŘÍTEL – 2D - Digitální kino

ČR / Drama / České znění / Filmová trilogie ZAHRADNICTVÍ se skládá ze tří samostatných filmů odehrávajících se na pozadí nejdramatičtějších období minulého století a časově předchází oblíbenému snímku Pelíšky. Vypráví o třech rodinách: rodině leteckého radiotelegrafisty, rodině majitele kadeřnického salonu a rodině majitele zahradnictví. Obsáhne 20 let života postav, které musely v těchto pohnutých časech prožít nejlepší léta svých životů. Hrají: Aňa Geislerová, Ondřej Sokol, Jiří Macháček, Martin Finger  … Vstupné: 120,-Kč / 97 minut / zvuk DD 5.1 / P-12 let/ Videoukázka: http://www.csfd.cz/film/441461-zahradnictvi-rodinny-pritel/videa/   

06.05.2017 9.00 MÁJOVÝ JARMARK NA KYSELCE 2017 - Letní amfiteátr

Celodenní program na 6 ti scénách. Vstup zdarma

07.05.2017 15.00 ŠMOULOVÉ: ZAPOMENUTÁ VESNICE – 2D - Digitální kino

USA / Animovaný / Rodinný / Český dabing /. V tomto novém, zcela animovaném filmu o Šmoulech se Šmoulinka po nálezu tajuplné mapy vydává společně se svými nejlepšími kamarády Koumákem, Nešikou a Silákem na vzrušující a napínavou pouť Zakázaným lesem plným kouzelných stvoření, aby nalezli tajemnou, dávno ztracenou vesnici dříve, než se to podaří zlému kouzelníkovi Gargamelovi. Na své dramatické cestě plné akce a nebezpečí jsou Šmoulové na stopě objevu největšího tajemství šmoulí historie. Film bude uveden s českým dabingem.                                                                  Vstupné: 100,-Kč / 88 minut / zvuk DD 5.1 / MP / Videoukázka: http://www.csfd.cz/film/318363-smoulove-zapomenuta-vesnice/videa/

10.05.2017 18.30 MOLDAVSKÁ DRÁHA A FLÁJSKÝ PLAVEBNÍ KANÁL – 2D - Digitální kino

ČR / Dokument / České znění / Horská železniční trať z Mostu přes Dubí a Moldavu do Freibergu byla vystavěna před více než 130 lety pro dopravu severočeského hnědého uhlí, ale už brzo si ji oblíbili turisté nejen z Teplicka a Mostecka. Trať známá také jako „Teplický Semmering“ patří k technickým a historickým unikátům našeho kraje. Podobně významný byl před staletími i flájský plavební kanál. Obě tyto stavby směřovaly z Čech ke „stříbrnému“ městu Freiberg. Dokumenty poodhalují poutavou formou zapomenuté příběhy těchto dvou staveb.  Dokument bude uveden v Digitálním kině v Bílině kině  den vernisáže výstavy ČESKOJIŘETINSKÉHO SPOLKU PRO OŽIVENÍ KRUŠNOHOŘÍ. Film bude uveden v českém znění. Vstupné: 80,-Kč / senioři 60,-Kč / 64 minut / zvuk DD 5.1 / MP / Videoukázka: https://youtu.be/g8zsWbqPNEE

11.05.2017 - 04.06.2017 13.00 VÝSTAVA ČESKOJIŘETINSKÉHO SPOLKU PRO OŽIVENÍ KRUŠNOHOŘÍ - Výstavní síň U Kostela

Vernisáž středa 10. května od 17.00 hodin. Od 18.30 hodin projekce dokumentu Moldavská dráha a Flájský plavební kanál. Dokumenty poodhalují poutavou formou zapomenuté příběhy těchto dvou staveb. Výstava potrvá do neděle 4. června 2017 Otevírací doba: čt – ne – 13,00 – 17,00 hodin Vstupné: dospělí 20,-Kč, děti, studenti, senioři 10,-Kč, skupiny 100,-Kč (10 osob)

12.05.2017 17.30 ŠPUNTI NA VODĚ – 2D - Digitální kino

ČR / Rodinná / Komedie / České znění / Rodiče bratrů Igora (Jiří Langmajer) a Davida (Hynek Čermák) chystají zlatou svatbu. Z Kanady přilétá jejich bratranec Ondra (Pavel Liška), povahou tak trochu dobrodruh. Bratry napadne, že nejlepší by bylo vyrazit za rodiči na kánoích po řece jen ve třech, tak, jako za starých časů. Jenže od dob společných spanilých jízd se leccos změnilo. Třeba to, že Igor a David jsou ženatí a mají děti. Všem ženám dojde trpělivost. Zanechávají pány napospas dětem a vyrážejí na kolech na dámskou jízdu. Tátové se ale nevzdávají a rozhodnou se vydat na vodu v kánoích i se všemi dětmi. A tak nyní již desetičlenná expedice vyplouvá na dvoudenní plavbu vstříc dobrodružstvím a spoustě bláznivých zážitků. Hrají: Hynek Čermák, Anna Polívková, Tatiana Vilhelmová, Jiří Langmajer … Vstupné: 120,-Kč / 83 minut / zvuk DD 5.1 / MP/ Videoukázka: http://www.csfd.cz/film/441485-spunti-na-vode/videa/   

12.05.2017 20.00 KRÁL ARTUŠ: LEGENDA O MEČI – 3D - Digitální kino

Velká Británie / Austrálie / Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy / České titulky / Když je ještě v Artušově dětství zavražděn jeho otec, zmocní se koruny Artušův strýc Vortigern (Jude Law). Artuš, oloupený o následnické právo prvorozeného syna, vůbec netuší, kdo ve skutečnosti je, vyrůstá v tvrdém prostředí městských uliček. Když se mu ale podaří vytáhnout meč z kamene, obrátí se mu život vzhůru nohama a musí vzít na vědomí svůj skutečný původ. Hrají: Charlie Hunnam, Jude Law, Àstrid Bergès-Frisbey, Djimon Hounsou … Vstupné: 140,-Kč / 126 minut / zvuk DD 5.1 / P- 12 let / Videoukázka: http://www.csfd.cz/film/371615-kral-artus-legenda-o-meci/videa/  

13.05.2017 17.30 STRÁŽCI GALAXIE VOL. 2 – 3D - Digitální kino

USA /Akční / Komedie / Sci-Fi / Český dabing /. V rytmu zbrusu nových Nejlepších hitů #2 pokračují ve filmu od studia Marvel Strážci Galaxie Vol. 2 dobrodružství party superhrdinů, kteří se vydávají až na samé hranice kosmu. Strážci se musí naučit držet pohromadě a odhalit tajemství rodičů Petera Quilla. Staří nepřátelé se stávají spojenci a na pomoc našim super-hrdinům přicházejí i další oblíbené postavy z rozpínajícího se filmového vesmíru studia Marvel. Hrají: Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista, Vin Diesel, Bradley Cooper … Vstupné: 140,-Kč / 136 minut / zvuk DD 5.1 / MP / Videoukázka: http://www.csfd.cz/film/380161-strazci-galaxie-vol-2/videa/

13.05.2017 20.00 ZAHRADNICTVÍ: RODINNÝ PŘÍTEL – 2D - Digitální kino

ČR / Drama / České znění / Filmová trilogie ZAHRADNICTVÍ se skládá ze tří samostatných filmů odehrávajících se na pozadí nejdramatičtějších období minulého století a časově předchází oblíbenému snímku Pelíšky. Vypráví o třech rodinách: rodině leteckého radiotelegrafisty, rodině majitele kadeřnického salonu a rodině majitele zahradnictví. Obsáhne 20 let života postav, které musely v těchto pohnutých časech prožít nejlepší léta svých životů. Hrají: Aňa Geislerová, Ondřej Sokol, Jiří Macháček, Martin Finger  … Vstupné: 120,-Kč / 97 minut / zvuk DD 5.1 / P-12 let/ Videoukázka: http://www.csfd.cz/film/441461-zahradnictvi-rodinny-pritel/videa/

14.05.2017 15.00 MOLDAVSKÁ DRÁHA A FLÁJSKÝ PLAVEBNÍ KANÁL – 2D - Digitální kino

ČR / Dokument / České znění / Horská železniční trať z Mostu přes Dubí a Moldavu do Freibergu byla vystavěna před více než 130 lety pro dopravu severočeského hnědého uhlí, ale už brzo si ji oblíbili turisté nejen z Teplicka a Mostecka. Trať známá také jako „Teplický Semmering“ patří k technickým a historickým unikátům našeho kraje. Podobně významný byl před staletími i flájský plavební kanál. Obě tyto stavby směřovaly z Čech ke „stříbrnému“ městu Freiberg. Dokumenty poodhalují poutavou formou zapomenuté příběhy těchto dvou staveb. Film bude uveden v českém znění. Vstupné: 80,-Kč / senioři 60,-Kč / 64 minut / zvuk DD 5.1 / MP / Videoukázka: https://youtu.be/g8zsWbqPNEE

19.05.2017 17.30 KRÁSKA A ZVÍŘE – 3D - Digitální kino

USA / Rodinný / Fantasy / Muzikál / Romantický / Český dabing / V hrané adaptaci animované klasiky Kráska a zvíře společnosti Disney, jež je ohromující filmovou oslavou jednoho z nejpopulárnějších příběhů vůbec, velkolepým způsobem ožívají příběh a postavy, které diváci znají a zbožňují. Kráska a zvíře popisuje pozoruhodný příběh Krásky, bystré, krásné a nezávislé mladé dívky, kterou ve svém zámku uvězní děsivé zvíře. Navzdory strachu se spřátelí se zakletým zámeckým služebnictvem a uvědomí si, že se pod obludným zvířecím zevnějškem ukrývá vlídná duše skutečného prince. Hrají: Emma Watson, Dan Stevens, Luke Evans, Josh Gad, Emma Thompson… Vstupné: 130,-Kč / 97 minut / zvuk DD 5.1 / MP / Videoukázka: http://www.csfd.cz/film/404249-kraska-a-zvire/videa/    

19.05.2017 20.00 VETŘELEC: COVENANT – 2D - Digitální kino

USA/ Sci-Fi / Thriller / Akční / Horor/ České titulky / Ridley Scott se vrací do vesmíru, který stvořil ve své kultovní sérii Vetřelec. Vetřelec: Covenant je novou kapitolou, ve které posádka vesmírné lodi Covenant směřuje na vzdálenou planetu na druhé straně galaxie, která se zdá být neobjeveným rájem. Ve skutečnosti ale skrývá nebezpečí, které si nikdo z členů posádky nedokázal představit. Hrají: Michael Fassbender, Katherine Waterston, Danny McBride, Noomi Rapace… Vstupné: 130,-Kč / 124 minut / zvuk DD 5.1 / P-15 let/ Videoukázka: http://www.csfd.cz/film/322881-vetrelec-covenant/videa/

20.05.2017 17.30 KRÁL ARTUŠ: LEGENDA O MEČI – 3D - Digitální kino

Velká Británie / Austrálie / Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy / České titulky / Když je ještě v Artušově dětství zavražděn jeho otec, zmocní se koruny Artušův strýc Vortigern (Jude Law). Artuš, oloupený o následnické právo prvorozeného syna, vůbec netuší, kdo ve skutečnosti je, vyrůstá v tvrdém prostředí městských uliček. Když se mu ale podaří vytáhnout meč z kamene, obrátí se mu život vzhůru nohama a musí vzít na vědomí svůj skutečný původ. Hrají: Charlie Hunnam, Jude Law, Àstrid Bergès-Frisbey, Djimon Hounsou … Vstupné: 140,-Kč / 126 minut / zvuk DD 5.1 / P- 12 let / Videoukázka: http://www.csfd.cz/film/371615-kral-artus-legenda-o-meci/videa/    

20.05.2017 20.00 THE CIRCLE – 2D - Digitální kino

USA / Spojené arabské emiráty/ Drama / Sci-fi / Thriller / České titulky / Svět bez hladu. Svět bez válek. Svět bez nemocí. Neomezené možnosti. V úchvatné a největší high-tech společnosti The Circle neexistuje problém, který by nebylo možné vyřešit. Její technologie mají moc doslova změnit svět. Právě sem, do zaměstnání snů, nastupuje mladá a ambiciózní dívka Mae (Emma Watson). SDÍLET ZNAMENÁ STARAT SE. Šéf a zakladatel (Tom Hanks) společnosti je vizionář, který vybudoval v Circle ráj na Zemi a který touží po dokonalém světě. Jeho receptem na pokrok a na šťastné a spokojené lidstvo je svět bez tajemství, naprostá otevřenost a transparentnost všech lidí, sdílení . . . a sledování. CHOVÁŠ SE HŮŘ NEBO LÍP, KDYŽ TĚ NĚKDO SLEDUJE? Mae je obklopená vymoženostmi supermoderní společnosti. Ohromena ideály a vzájemností se na návrh samotného šéfa Circle zapojí do experimentu, který by štěstí a pokrok v Circle mohl rozšířit do celého světa. Současně s tím začne potkávat tajemného muže. Stane se její nový život pohádkovým snem nebo dostane příchuť hororové noční můry? Bude mít kruh, do něhož vstoupila, cestu ven? KDO MÁ TAJEMSTVÍ, LŽE. Hrají: Emma Watson, Tom Hanks, John Boyega, Karen Gillan, Patton Oswalt … Vstupné: 110,-Kč / 90 minut / zvuk DD 5.1 / P-12 let/ Videoukázka: http://www.csfd.cz/film/54325-the-circle/videa/

21.05.2017 15.00 PŘÍŠERKY POD HLADINOU – 2D - Digitální kino

USA/ Animovaná komedie / Český dabing / Animovaná komedie Příšerky pod hladinou přinese podvodní zábavu na více, než jeden nádech. Zemi zaplavily nekonečné oceány, lidstvo se odstěhovalo o dům dál a veškerý život na dokonale modré planetě obstarávají roztodivní tvorové z hlubin. V jednom podmořském údolí žije chobotnička Deep, neurotická kreveta Alice a nemotorný mořský ďas Evo. Tři kamarádi znamená taky třikrát více průšvihů, ten poslední je ale opravdu kolosální. Jejich údolí hrozí zkáza a naprosto nepravděpodobná sestava musí rychle povýšit na hrdiny a najít záchranu. Cestou se k nim přidá muréna stejně hladová jako osamocená a dohromady objeví vodní svět, o kterém neměli ani ponětí. Čekají je rybí zombies, zpěvačka na Titanicu, zaplavená Broadway nebo chladná Arktida. Když je všude voda, to největší dobrodružství je mokré! Film bude uveden v českém znění. Vstupné: 110,-Kč / 92 minut / zvuk DD 5.1 / MP / Videoukázka: http://www.csfd.cz/film/501081-priserky-pod-hladinou/galerie/?type=1

23.05.2017 8.30 VÝTVARKA ZA ŠKOLOU 2017 - ostatní

DŮM DĚTÍ A MLÁDEŽE BÍLINA Úterý 23. května / 8.30 hodin VÝTVARKA ZA ŠKOLOU 2017 ročník výtvarné soutěže Bořeňské čarodějnice 2017 na téma ROBOT. Vstup pro pouze přihlášené děti z MŠ, ZŠ, ZPŠ, ZUŠ  a Gymnázia.

26.05.2017 17.30 ŠPUNTI NA VODĚ – 2D - Digitální kino

ČR / Rodinná / Komedie / České znění / Rodiče bratrů Igora (Jiří Langmajer) a Davida (Hynek Čermák) chystají zlatou svatbu. Z Kanady přilétá jejich bratranec Ondra (Pavel Liška), povahou tak trochu dobrodruh. Bratry napadne, že nejlepší by bylo vyrazit za rodiči na kánoích po řece jen ve třech, tak, jako za starých časů. Jenže od dob společných spanilých jízd se leccos změnilo. Třeba to, že Igor a David jsou ženatí a mají děti. Všem ženám dojde trpělivost. Zanechávají pány napospas dětem a vyrážejí na kolech na dámskou jízdu. Tátové se ale nevzdávají a rozhodnou se vydat na vodu v kánoích i se všemi dětmi. A tak nyní již desetičlenná expedice vyplouvá na dvoudenní plavbu vstříc dobrodružstvím a spoustě bláznivých zážitků. Hrají: Hynek Čermák, Anna Polívková, Tatiana Vilhelmová, Jiří Langmajer … Vstupné: 120,-Kč / 83 minut / zvuk DD 5.1 / MP/ Videoukázka: http://www.csfd.cz/film/441485-spunti-na-vode/videa/

26.05.2017 20.00 PIRÁTI Z KARIBIKU: SALAZAROVA POMSTA – 3D - Digitální kino

USA / Dobrodružný / Akční / Fantasy / Komedie / Český dabing / V dalším pokračování svých fantastických dobrodružství se kapitán Jack, ke kterému se štěstěna opět jednou nemilosrdně obrátila zády, ocitá tváří v tvář bandě smrtících pirátských duchů pod vedením strašlivého kapitána Salazara (Javier Bardem), kterým se podařilo uniknout z Ďáblova trojúhelníku a jejichž jedinou touhou je připravit o život každého piráta - a zejména Jacka. Jackovou jedinou nadějí na přežití je bájný Poseidonův trojzubec, ale pokud má mít šanci ho nalézt, musí přesvědčit ke spolupráci Carinu Smythovou (Kaya Scodelario), geniální a krásnou astronomku, a Henryho (Brenton Thwaites), tvrdohlavého mladého námořníka a člena královského námořnictva. Jedině s jejich pomocí má kapitán Jack, svírající v rukách pevně kormidelní kolo Umírajícího racka, své zoufale nicotné a zchátralé lodi, naději nejen zvrátit nepřízeň osudu, se kterou se poslední dobou potýkal, ale také zachránit si život ve střetu s nejmocnějším a nejděsivějším protivníkem, jakému byl kdy nucen čelit. Hrají: Johnny Depp, Geoffrey Rush, Orlando Bloom, Javier Bardem … Vstupné: 140,-Kč / 120 minut / zvuk DD 5.1 / P-12 let/ Videoukázka: http://www.csfd.cz/film/290818-pirati-z-karibiku-salazarova-pomsta/videa/

27.05.2017 17.30 PIRÁTI Z KARIBIKU: SALAZAROVA POMSTA – 3D - Digitální kino

USA / Dobrodružný / Akční / Fantasy / Komedie / Český dabing / V dalším pokračování svých fantastických dobrodružství se kapitán Jack, ke kterému se štěstěna opět jednou nemilosrdně obrátila zády, ocitá tváří v tvář bandě smrtících pirátských duchů pod vedením strašlivého kapitána Salazara (Javier Bardem), kterým se podařilo uniknout z Ďáblova trojúhelníku a jejichž jedinou touhou je připravit o život každého piráta - a zejména Jacka. Jackovou jedinou nadějí na přežití je bájný Poseidonův trojzubec, ale pokud má mít šanci ho nalézt, musí přesvědčit ke spolupráci Carinu Smythovou (Kaya Scodelario), geniální a krásnou astronomku, a Henryho (Brenton Thwaites), tvrdohlavého mladého námořníka a člena královského námořnictva. Jedině s jejich pomocí má kapitán Jack, svírající v rukách pevně kormidelní kolo Umírajícího racka, své zoufale nicotné a zchátralé lodi, naději nejen zvrátit nepřízeň osudu, se kterou se poslední dobou potýkal, ale také zachránit si život ve střetu s nejmocnějším a nejděsivějším protivníkem, jakému byl kdy nucen čelit. Hrají: Johnny Depp, Geoffrey Rush, Orlando Bloom, Javier Bardem … Vstupné: 140,-Kč / 120 minut / zvuk DD 5.1 / P-12 let/ Videoukázka: http://www.csfd.cz/film/290818-pirati-z-karibiku-salazarova-pomsta/videa/

27.05.2017 20.00 ZAHRADNICTVÍ: RODINNÝ PŘÍTEL – 2D - Digitální kino

ČR / Drama / České znění / Filmová trilogie ZAHRADNICTVÍ se skládá ze tří samostatných filmů odehrávajících se na pozadí nejdramatičtějších období minulého století a časově předchází oblíbenému snímku Pelíšky. Vypráví o třech rodinách: rodině leteckého radiotelegrafisty, rodině majitele kadeřnického salonu a rodině majitele zahradnictví. Obsáhne 20 let života postav, které musely v těchto pohnutých časech prožít nejlepší léta svých životů. Hrají: Aňa Geislerová, Ondřej Sokol, Jiří Macháček, Martin Finger … Vstupné: 110,-Kč / 97 minut / zvuk DD 5.1 / P-12 let/ Videoukázka: http://www.csfd.cz/film/441461-zahradnictvi-rodinny-pritel/videa/

28.05.2017 15.00 MIMI ŠÉF – 3D - Digitální kino

USA / Rodinný / Animovaný / Český dabing / Mimi šéf je ve skutečnosti velký boss. Navenek sice působí jako roztomilé batole, ale uvnitř je to protřelý byznysmen posedlý obchodními úspěchy. Pracuje pro organizaci BabyCorp a jeho hlavním posláním je zjistit, proč teď děti prohrávají na trhu rodičovské lásky. Zatímco lásky k dětem ubývá a podíl BabyCorp na trhu klesá, o to rychleji rostou výsledky konkurenční společnosti Štěně a.s. Ta místo dětí prosazuje do rodin chlupaté, roztomilé mazlíčky a její zakladatel Francis E. Francis si může spokojeně mnout ruce a věřit, že děti z byznysu s láskou úplně vyšoupne. Film bude uveden s českým dabingem. Vstupné: dospělí 140,- / děti 120,-Kč / 97 minut / zvuk DD 5.1 / MP / Videoukázka: http://www.csfd.cz/film/378899-mimi-sef/videa/

14.06.2017 15.00 MALÁ MUZIKA Z CHOMUTOVA - Kulturní dům Fontána

Připravujeme: Taneční odpoledne nejen pro seniory, k poslechu a tanci hraje Malá Muzika z Chomutova. Vstupné: 30,-Kč

15.06.2017 16.00 YOUTUBER SHOW - Městské divadlo

Připravujeme: Vyhodnocení soutěže videí youtuberů z bílinských škol, následuje dvouhodinová youtuberská show.

MĚSTSKÁ KNIHOVNA V BÍLINĚ

Datum a čas akce Název akce Popis akce
Květen

Na čem (se) smaží Indonésie

Výstava o pěstování palmy olejné, která má devastující dopady na životní prostředí Indonésie a životy místních obyvatel.

Přijďte se podívat do centrální knihovny na Mírovém náměstí 1. patro, vstup volný.

10. 5. 

Čtení pro nejmenší

Na téma Den matek. Dětské oddělení. 

23. 5.  Beseda s Karlem Baštou
 

Bílinské léčivé prameny. Od 17 hodin v klubovně centrální knihovny. 

 

 

 

DŮM DĚTÍ A MLÁDEŽE

Datum a čas akce Název akce Popis akce
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EXKURZE V BÍLINSKÉ STÁČÍRNĚ

6.5. 2017 Prohlídka zřídel léčivých vod s odborným výkladem Čas prohlídek: 11,00 - 13,00 - 15,00 hodin
20. 5. 2017    

Informační centrum Bílina

4. 5. 2017 Jiří SOUČEK  Vernisáž výstavy perokreseb ústeckého malíře s motivy Bíliny a známých míst v Krušných horách. Výstava potrvá do 26. 5. 2017. 
     

Areál Kyselka

 
6. 5. 2017 Májový jarmark Dobrý pocity, Schelinger revival, Pavel Callta, Ewa Farna, Katapult, bublinová show, Pichlovanka Robert Křesťan a druhý tráva, Divadlo uličník a další. 
     

Plavecká hala

     
     

Mírové náměstí Bílina

26. 5. 2017 Farmářské trhy  Sadba, zelenina, pečivo, uzeniny, koření a další potraviny od malých výrobců a pěstitelů. Od 8 do 15 hodin. 
     

Music Club Pražanka

     
     
Datum akce Popis akce Fotogalerie
12.4.2017 V zajetí módy Odkaz na fotogalerii
5.4.2017 Výstava fotografií Karla Lance a Jany Wasylyszyn Odkaz na fotogalerii
25.3.2017 Běh Kyselkou 2017 Odkaz na fotogalerii
8.3.2017 Zdeněk Dvořák o Bílině v městské knihovně Odkaz na fotogalerii
2.-3.3.2017 Vernisáž Herberta Kiszy Odkaz na fotogalerii
12.2.2017 Dětský karneval KD Fontána Odkaz na fotogalerii
2.2.2017 Vernisáž Michaely Štěpánkové Odkaz na fotogalerii
13.1.2017 Ples města Bílina 2017 Odkaz na fotogalerii
5.1.2017 Vernisáž Jakub Hilscher: Pohled na svět Odkaz na fotogalerii
18.12.2016 Sopranistka Andrea Tögel Kalivodová v Bílině Odkaz na fotogalerii
13.12.2016 Vánoční koncert J. Ledeckého Odkaz na fotogalerii
4.12.2016 Adventní koncert Odkaz na fotogalerii
26.11.2016 Rozsvícení vánočního stromu Odkaz na fotogalerii
4.11.2016 Koncert Bára Poláková Odkaz na fotogalerii
21.10.2016 Koncert Marek Ztracený Odkaz na fotogalerii
6.10.2016 Robert Vano - vernisáž Odkaz na fotogalerii
10.9.2016 Den horníků Odkaz na fotogalerii
9.9.2016 Vernisáž kostýmů z filmu o Karlu IV. Odkaz na fotogalerii
19.8.2016 Revival fest Odkaz na fotogalerii
11.8.2016 Letní pohádka o Nejasné princezně na Kyselce Odkaz na fotogalerii
26.7.-3.8.2016 Malířský plenér 2016 Odkaz na fotogalerii
15.-16.7.2016 Sraz Citroënů Odkaz na fotogalerii
9.7.2016 12. International Roots & Blues Festival Odkaz na fotogalerii
28.6.2016 Pohádkový les Odkaz na fotogalerii
25.5.2016 Farmářské trhy Odkaz na fotogalerii
7.5.2016 Májový jarmark 2016 Odkaz na fotogalerii
     
     
     

 

Reklamní předměty

Turistická známka Důl

30 Kč

Turistická známka Bořeň

30 Kč

Turistická známka Bílina

30 Kč

Sběratelský turistický deník

110 Kč

Cykloturistický deník

40 Kč

Turistický deník

40 Kč

Otočný čtyřicetiletý kalendář + Sluneční hodiny

35 Kč

Otočný čtyřicetiletý kalendář + Sluneční hodiny

35 Kč

Turistická nálepka Bořeň

12 Kč

Turistická nálepka Důl Bílina

12 Kč

Turistická nálepka Město Bílina

12 Kč

Tustická výroční nálepka Důl Bílina

12 Kč

Turistická vizitka Bořeň

12 Kč

Turistická vizitka Lázně Kyselka

12 Kč

Turistická vizitka Bílina

12 Kč

Panák Bílina

30 Kč

Hrnek Bílina

79 Kč

Hrnek Bílina

129 Kč

Jezero mezi sopkami

90 Kč

Bořeň očima geologa

70 Kč

Rostliny Bořeně u Bíliny

110,- Kč

Minerály Bílinska

90 Kč

Bílinské moře v době dinosaurů

50 Kč

Významné dřeviny města Bíliny

50 Kč

 

Propiska

25 Kč

 

 

Záložky

5 Kč

   

Leporelo

39 Kč

   

 

Informační centrum Bílina

Tel.: 417 810 985

Mob.: 775 601 264

Email: info@icbilina.cz , vedouci@icbilina.cz

 

Bílinský zpravodaj

Mob.: 774 564 894

Email: bilinsky-zpravodaj@seznam.cz

 

Ceník inzerce Bílinského zpravodaje