Informační centrum Bílina

Informační centrum Bílina se nachází v centru města v budově Městského úřadu Bílina přímo pod věží. Zřizovatelem informačního centra je Město Bílina. Poskytuje turistické informace města a jeho okolí.

Bílina - Mírové náměstí
Telefon: 417810985, 775 601 264 - v pracovní době
 

Radniční věž je až do odvolání pro veřejnost uzavřená!

 

Otevřeno:

Po - Pá
7:30 - 17:00
Sobota
zavřeno
Ne
zavřeno

 

 

 

 

 

Základní údaje a historie města                                                                                                   Ceny jsou uvedeny včetně DPH

Město Bílina leží v Ústeckém kraji, okrese Teplice, zhruba 90 km severozápadně od Prahy. Rozkládá se v údolí řeky Bíliny mezi Mostem a Teplicemi. Počet obyvatel města činí v současné době zhruba 15 tisíc obyvatel. Město má podobu údolí s vrchem Chlum, na západě se táhnou svahy vrchu Kaňkova. Na jihu se vypíná znělcová hora Bořeň, která svým vzhledem připomíná ležícího lva. 

Název města vznikl z přídavného jména bílý (bielý) a termín Bielina měl původně označovat bílé, tedy bezlesé místo nebo protékající bílou řeku. První písemná zpráva o Bílině je již z roku 993 a pochází z nejstarší české Kosmovy kroniky v líčení války mezi Břetislavem I. a německým císařem Jindřichem III.

Bílina se proslavila zejména díky léčivým pramenům nazývané Bílinská kyselka. Od počátku 19. století se město zapsalo v novodobé historii jako lázeňské a proslulo svými léčebnými lázněmi s přírodní minerální vodou. O minerálních vodách v Bílině se zmiňuje už v první polovině 16. století kronikář Václav Hájek z Libočan, ale až v roce 1712 byly zdejší prameny vyčištěny. O rozšíření povědomí o lázních se zasloužil geolog, balneolog a lékař Franz Ambroz Reuss, který potvrdil účinnost bílinské minerálky.

Ve 2. polovině 18. století se začala zdejší voda stáčet do hliněných džbánků, zalévat voskem a rozvážet po okolí, později byla distribuována v lahvích.  Lékaři již tehdy doporučovali Bílinskou kyselku při nemocech dýchacích cest, při záduše, při počátečním stadiu onemocnění tuberkulózou plic, při nemocích ledvin a močových cest, zejména při výskytu kamenů i písku, také při revmatismu a v neposlední řadě při poruchách nervového systému, jako při hysterii a hypochondrii.

V 19. století nastal rozvoj lázní, které se začaly rozrůstat. Postavil se rozsáhlý park a později v pseudorenesančním stylu i velký lázeňský dům, léčily se zde nemoci horních cest dýchacích. Po 2. světové válce byly lázně znárodněny a pojmenovány podle Julia Fučíka. Lázně se později specializovaly na léčení po operacích žaludku a tenkého střeva. V 70. letech Bílina získala statut lázeňského města, a to předznamenalo nový rozvoj lázní. Zrekonstruoval se lázeňský park, postavil minigolf a v okolí lázní začalo vyrůstat unikátní stromové arboretum. V té době se v bílinských lázních léčilo až tři tisíce pacientů ročně.

Po roce 1989 získala rodina Lobkowitzů lázně Kyselka v restituci zpět. Lázeňský komplex se stáčírnou Bílinské kyselky ale rodina záhy prodala do soukromého vlastnictví. Lázeňské budovy byly následně vydrancovány kromě stáčírny, která majiteli vytvářela zisk.

Město odkoupilo lázeňské objekty zpět, aby zabránilo další zkáze. Od roku 1996 hledá vhodného investora a partnera, který by městu pomohl vrátit věhlas bílinských lázní a turistický ruch do města.

 

Informační centrum Bílina je zřízeno za účelem poskytování informací o městě a blízkém okolí občanům a návštěvníkům města, zejména informace o památkách, provozovnách, firmách, obchodech, možnostech ubytování a stravování, o přírodních a turistických zajímavostech a informacích týkajících se činnosti městského úřadu.

 1. Poskytuje v souladu se zákonem o svobodném přístupu k informacím a zákonem o ochraně osobních údajů informace o městě a regionu, městském úřadu, organizacích zřízených a založených městem, o hospodářských subjektech působících v regionu atp.
 2. Zajišťuje rozvoj zahraničních kontaktů města, zejména organizační přípravu a aktivní účast na akcích spojených s návštěvami zástupců zahraničních partnerských měst.
 3. Provádí sběr informací a jejich přípravu pro tisk informačních, propagačních a reprezentativních materiálů o městě Bílina a jeho okolí, včetně zajišťování fotografií do těchto materiálů i pro další prezentaci města.
 4. Zabezpečuje úkoly v oblasti cestovního ruchu a podílí se na rozvoji cestovního ruchu ve městě, včetně prezentace města na výstavách a v odborných časopisech zaměřených na rozvoj cestovního ruchu. Zabývá se prodejem publikací souvisejících s rozvojem cestovního ruchu a propagací města, upomínkových předmětů, map a dalšího zboží a zprostředkovává prodej vstupenek na kulturní a společenské akce ve městě a v několika celorepublikových vstupenkových portálech.
 5. Poskytuje služby pro veřejnost (např. kopírování, laminování, tisk dokumentů, apod.).
 6. Zadává nové informace a aktualizuje stávající, na webové stránce města, na sociálních sítích, v mobilních aplikacích a dalších komunikačních prostředcích.
 7. Organizačně zajišťuje akce podporující cestovní ruch, obohacení kulturního života a rozvoj spolkového a společenského života ve městě.
 8. Vyzvedávání a předprodej vstupenek KC Bílina
 9. Prodej propagačních a turistických materiálů
 10. Barevné a černobílé kopírování
 11. Galerie Pod Věží

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Turistická místa

 

Turistická trasa Bořeň s naučnou stezkou

Mapa

Pohádkový les (od sídliště Za Chlumem)

Mapa

Lázeňský areál Kyselka

Mapa

   
   
   
   
   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autokempink Kyselka

http://www.sportbilina.cz/autocamp/

 

 

 

Ubytování:

 • Hotel u Lva nabízí pohodlné ubytování v šestnácti dvoj a třílůžkových pokojích nebo ve dvou apartmánech. Pokoje jsou situovány buď s výhledem na historické náměstí, nebo do dvora s výhledem na bílinský zámek.
 • Všechny pokoje v hotelu jsou nekuřácké, nabízejí maximální komfort a jsou vybaveny sociálním zařízením (koupelnou s prostorným sprchovým koutem). K základnímu vybavení pokojů patří LCD televize se satelitním příjmem a vysokorychlostní Wi-Fi připojení.

 

Hotel u Lva nabízí:

 • Hlídané parkoviště s kamerovým systémem nebo v zamčeném objektu hotelu
 • Hotelovou restauraci
 • Hotelovou taxislužbu (pro firemní klienty možnost platit fakturou)
 • Autopůjčovnu
 • Zajištění praní prádla
 • Snídaně z nabídky nebo formou švédských stolů (v závislosti na počtu ubytovaných)

Ceník:

1 osoba / den 735 Kč / pokoj apartmán 1 750 Kč / pokoj
2 osoby / den 1 160 Kč / pokoj přistýlka 320 Kč / osoba
3 osoby / den 1 635 Kč / pokoj pes 106 Kč
ceny včetně DPH      

Kontakty:

Hotel u Lva Bílina
Mírové náměstí 92
418 01 Bílina
Telefon: +420 417 829 180
Fax: +420 417 823 693
Provozovatel: WAMB v.o.s. 
IČO: 49900757

Provozní doba:

Restaurace a Bar

Po - Pá
6:00 - 22:00
So - Ne
8:00 - 22:00

Vinárna

Po - Ne
11:00 - 24:00

Recepce

Po - Ne
0:00 - 24:00


Ubytování:

Klid, ticho, ale i zábava pod jednou střechou. To jsou hlavní klady ubytování v bílinském penzionu Bezovka.

Pro hosty penzionu je k dispozici Wi-Fi internet zdarma.

 

 

 

Penzion Bezovka nabízí:

 • Ubytování je v šesti podkrovních dvoulůžkových pokojích
 • Každý pokoj má svou koupelnu se sprchovým koutem a toaletou, barevný televizní přijímač
 • Wi-Fi připojení
 • Parkování je možné v uzamčeném soukromém objektu penzionu
 • Klidné prostředí
 • Dobré jídlo a pití
 • Rozumné ceny
 • Tiché okolí
 • Bowling, restaurace, a penzion pod jednou střechou
 • Venkovní posezení (nyní i v zimních měsících)

Kontakty:

Pension - Restaurace - Bowling BEZOVKA
Bezovka 34/4
418 01 Bílina

Tel. 605 265 557
E-mail: info@bezovka.cz
Web: www.bezovka.cz

Provozní doba:

Po – Čt

14:00 – 22:00

Pá – So

14:00 – 02:00

Neděle

14:00 – 22:00

Ceník:

 • cena za lůžko: 400-550 Kč / noc
 • 2 - lůžkový pokoj: 800 Kč / noc
 • 3 - lůžkový pokoj: 1200 Kč / noc
 • 4 - lůžkový pokoj 1500 Kč / noc
 • Přistýlka: 350 Kč / noc
 • Domácí zvíře: 55 Kč
 • Snídaně "Bezovka":  100 Kč
 • Snídaně s sebou: 80 Kč
 • Parkování v garáži: 100 Kč

Ceny jsou uvedeny s lázeňským poplatkem a mohou se mírně lišit od cen uvedených na různých serverech.

Nejsme plátci DPH.

Ubytování:

V restauraci U Kádi máte možnost se ubytovat ve čtyřech pokojích po 3 lůžkách s vlastním sociálním zařízením.

 

 

Restaurace U Kádi nabízí:

 • Parkování na dvoře zdarma
 • Wi-Fi připojení
 • Při dlouhodobém pobytu možnost výrazné slevy
 • Umístění v atraktivní lokalitě (areál Lázní Kyselka, lázeňské parky, …)
 • Blízkost rekreačních objektů (koupaliště, tenisové kurty, minigolf, …)
 • Venkovní posezení s dětským hřištěm

Ceník:

1 lůžko / noc                  300,-Kč – 380,-Kč (dle pokoje)

Přistýlka / noc                200,-Kč

Domácí zvíře                  100,-Kč


Kontakty:

Restaurace U Kádi
Kyselská 189/31
418 01 Bílina

Tel.: 773 982 454

E-mail: rest@ukadi.cz

 

Provozní doba:

Po – Čt

11:00 – 23:00

Pátek

11:00 – 01:00

Sobota

11:30 – 01:00

Neděle

11:30 – 23:00

 

01.04.2017 17.30 KRÁSKA A ZVÍŘE – 3D - Digitální kino

USA / Rodinný / Fantasy / Muzikál / Romantický / Český dabing / V hrané adaptaci animované klasiky Kráska a zvíře společnosti Disney, jež je ohromující filmovou oslavou jednoho z nejpopulárnějších příběhů vůbec, velkolepým způsobem ožívají příběh a postavy, které diváci znají a zbožňují. Kráska a zvíře popisuje pozoruhodný příběh Krásky, bystré, krásné a nezávislé mladé dívky, kterou ve svém zámku uvězní děsivé zvíře. Navzdory strachu se spřátelí se zakletým zámeckým služebnictvem a uvědomí si, že se pod obludným zvířecím zevnějškem ukrývá vlídná duše skutečného prince. Hrají: Emma Watson, Dan Stevens, Luke Evans, Josh Gad, Emma Thompson… Vstupné: 140,-Kč / 97 minut / zvuk DD 5.1 / MP / Videoukázka: http://www.csfd.cz/film/404249-kraska-a-zvire/videa/  

01.04.2017 20.00 LOGAN: WOLVERINE – 2D - Digitální kino

USA / Akční / Sci-fi / Thriller / České titulky / Po porážce X-menů se Wolverine (Hugh Jackman) a Profesor X (Patrick Stewart) ukrývají před Nathaniel Essexem a jeho společností, která se snaží zabít mutanty a vytvořit z nich zbraně. Wolverine ale začíná ztrácet svoji schopnost regenerace a Profesor X začíná projevovat známky Alzheimera. Jednoho dne je však najde mladá dívka Laura Kinney (Dafne Keen), která utekla ze zajetí, kde se z ní snažili vytvořit super vojáka. Wolverine se jí ujme, protože jak Profesor X řekl, mají k sobě mnohem blíž, než si myslel. Hrají: Hugh Jackman, Patrick Stewart, Boyd Holbrook, Dafne Keen … Vstupné: 120,-Kč / 135 minut / zvuk DD 5.1 / P-12 let / Videoukázka: http://www.csfd.cz/film/370872-logan/videa/   

02.04.2017 15.00 ŠMOULOVÉ: ZAPOMENUTÁ VESNICE – 2D - Digitální kino

USA / Animovaný / Rodinný / Český dabing /. V tomto novém, zcela animovaném filmu o Šmoulech se Šmoulinka po nálezu tajuplné mapy vydává společně se svými nejlepšími kamarády Koumákem, Nešikou a Silákem na vzrušující a napínavou pouť Zakázaným lesem plným kouzelných stvoření, aby nalezli tajemnou, dávno ztracenou vesnici dříve, než se to podaří zlému kouzelníkovi Gargamelovi. Na své dramatické cestě plné akce a nebezpečí jsou Šmoulové na stopě objevu největšího tajemství šmoulí historie. Film bude uveden s českým dabingem.                                                                  Vstupné: 120,-Kč / 88 minut / zvuk DD 5.1 / MP / Videoukázka: http://www.csfd.cz/film/318363-smoulove-zapomenuta-vesnice/videa/

07.04.2017 17.30 POWER RANGERS: STRÁŽCI VESMÍRU – 2D - Digitální kino

USA / Akční / Sci-fi / Fantasy / České titulky / Pět poněkud vzdorných teenagerů se nevysvětlitelnou náhodou či řízením osudu sešlo, aby se z nich stala nová generace v řadách bojovníků známých jako Strážci vesmíru. Hrají: Bryan Cranston, Elizabeth Banks, Naomi Scott, David Denman… Vstupné: 110,-Kč / 123 minut / zvuk DD 5.1 / P-12 let / Videoukázka: http://www.csfd.cz/film/50759-power-rangers-strazci-vesmiru/videa/

07.04.2017 20.00 MASARYK – 2D - Digitální kino

ČR / SR / Životopisný / Drama / Historický / České znění / Prožil život bohéma, miloval ženy, hudbu, velká gesta. V jeho srdci bojovala nespoutanost extravagantního umělce s povinností a morálkou úředníka, diplomata. Velkou část života procestoval, ale nikdy nezapomněl na zemi, z níž pocházel, na republiku, kterou založil jeho otec Tomáš Garrigue. Smrt Jana Masaryka je dodnes zahalena tajemstvím. Mnohá tajemství se však skrývají i v jeho životě! Dramatický příběh, věnovaný osudům velvyslance a pozdějšího československého ministra zahraničí, Jana Masaryka, se vrací do doby těsně před druhou světovou válkou. Ve třicátých letech vrcholí Masarykova diplomatická kariéra, kterou tráví převážně ve Velké Británii, kde se snaží dostat světové mocnosti na stranu Československa. Hrají: Karel Roden, Paul Nicholas, Dermot Crowley, Arly Jover, Gina Bramhill … Vstupné: 110,-Kč / 106 minut / zvuk DD 5.1 / P- 12 let / Videoukázka: http://www.csfd.cz/film/134042-masaryk/videa/  

07.04.2017 22.00 RAW – 2D - Digitální kino

Francie / Horor / Psychologické drama / České titulky / „Co tě žere?” Justine pochází z vegetariánské rodiny. V šestnácti letech odchází na veterinární školu, kterou studuje její starší sestra. Při jedné z epizod šikany je donucena poprvé v životě pozřít syrové maso. Tato zkušenost ji od základů změní a probudí v křehké dívce spící monstrum. Julia Ducournau svým šťavnatým iniciačním dramatem sexuálního probuzení suverénně kráčí ve šlépějích mistra body hororů Davida Cronenberga. Její celovečerní debut zvedl ze sedadel kritiky, diváky i festivalové poroty. Hrají: Garance Marillier, Ella Rumpf, Rabah Nait Oufella, Laurent Lucas.. Vstupné: 90,-Kč / 99minut / zvuk DD 5.1 / P-18 let/ Videoukázka: http://www.filmeurope.cz/movies/894-raw

08.04.2017 15.00 ŠMOULOVÉ: ZAPOMENUTÁ VESNICE – 2D - Digitální kino

USA / Animovaný / Rodinný / Český dabing /. V tomto novém, zcela animovaném filmu o Šmoulech se Šmoulinka po nálezu tajuplné mapy vydává společně se svými nejlepšími kamarády Koumákem, Nešikou a Silákem na vzrušující a napínavou pouť Zakázaným lesem plným kouzelných stvoření, aby nalezli tajemnou, dávno ztracenou vesnici dříve, než se to podaří zlému kouzelníkovi Gargamelovi. Na své dramatické cestě plné akce a nebezpečí jsou Šmoulové na stopě objevu největšího tajemství šmoulí historie. Film bude uveden s českým dabingem.     Vstupné: 120,-Kč / 88 minut / zvuk DD 5.1 / MP /     Videoukázka: http://www.csfd.cz/film/318363-smoulove-zapomenuta-vesnice/videa/  

08.04.2017 17.30 KONG: OSTROV LEBEK - 3D - Digitální kino

USA / Tým badatelů se vydává na výpravu do hlubin neprobádaného, stejně krásného jako zrádného, ostrova kdesi v Pacifiku, aniž by měli sebemenší tušení, že vstupují na území mytického Konga… Hrají: Tom Hiddleston, Brie Larson, Corey Hawkins, Samuel L. Jackson … Vstupné: 130,-Kč /118 minut / zvuk DD 5.1 / P-15 let/ Videoukázka: http://www.csfd.cz/film/381274-kong-ostrov-lebek/videa/

08.04.2017 20.00 GHOST IN THE SHELL – 3D - Digitální kino

USA / Akční / Drama / Sci-Fi / Thriller / České titulky / Major (Scarlett Johansson) je velitelkou Sekce 9, speciální policejní jednotky, která bojuje proti těm nejhorším kyberzločinům. Příběh se odehrává v blízké budoucnosti, kdy je svět závislý na moderních technologiích ještě víc než dnes a každé narušení technologického řádu může mít nedozírné následky. Koneckonců i hrdinka filmu je hi-tech produktem, dokonale vyváženou kombinací robota a člověka. S lidským mozkem a vyspělou robotickou schránkou se Major snaží dopadnout zločince, jehož cílem je zničení společnosti Hanka Robotics, lídra ve vývoji umělé inteli… Hrají: Scarlett Johansson, Michael Pitt, Pilou Asbæk, Chin Han, Juliette Binoche … Vstupné: 150,-Kč / 112 minut / zvuk DD 5.1 / P- 12 let / Videoukázka: http://www.csfd.cz/film/245635-ghost-in-the-shell/videa/

13.04.2017 15.00 ŠMOULOVÉ: ZAPOMENUTÁ VESNICE – 2D - Digitální kino

USA / Animovaný / Rodinný / Český dabing /. V tomto novém, zcela animovaném filmu o Šmoulech se Šmoulinka po nálezu tajuplné mapy vydává společně se svými nejlepšími kamarády Koumákem, Nešikou a Silákem na vzrušující a napínavou pouť Zakázaným lesem plným kouzelných stvoření, aby nalezli tajemnou, dávno ztracenou vesnici dříve, než se to podaří zlému kouzelníkovi Gargamelovi. Na své dramatické cestě plné akce a nebezpečí jsou Šmoulové na stopě objevu největšího tajemství šmoulí historie. Film bude uveden s českým dabingem.     Vstupné: 120,-Kč / 88 minut / zvuk DD 5.1 / MP /           Videoukázka: http://www.csfd.cz/film/318363-smoulove-zapomenuta-vesnice/videa/

13.04.2017 17.30 RYCHLE A ZBĚSILE 8 – 2D - Digitální kino

USA / Akční / Thriller / České titulky / Velmi nečekané věci se budou odehrávat v osmém díle série Rychle a zběsile. Proti „rodině" bude stát nejen velmi schopná a nebezpečná hackerka, ale zcela překvapivě také jeden z jejích členů Hrají: Vin Diesel, Dwayne Johnson, Jason Statham, Charlize Theron … Vstupné: 130,-Kč / 136 minut / zvuk DD 5.1 / P-12 let/ Videoukázka: http://www.csfd.cz/film/414990-rychle-a-zbesile-8/videa/  

14.04.2017 17.30 POWER RANGERS: STRÁŽCI VESMÍRU – 2D - Digitální kino

USA / Akční / Sci-fi / Fantasy / České titulky / Pět poněkud vzdorných teenagerů se nevysvětlitelnou náhodou či řízením osudu sešlo, aby se z nich stala nová generace v řadách bojovníků známých jako Strážci vesmíru. Hrají: Bryan Cranston, Elizabeth Banks, Naomi Scott, David Denman… Vstupné: 110,-Kč / 123 minut / zvuk DD 5.1 / P-12 let / Videoukázka: http://www.csfd.cz/film/50759-power-rangers-strazci-vesmiru/videa/

14.04.2017 20.00 SKRYTÉ ZLO – 2D - Digitální kino

USA / Horor / České titulky / Když tři kamarádi z vysoké školy narazí na hrůzný původ skrytého zla, zjistí, že existuje jediný způsob, jak se vyhnout této kletbě: nemyslet na ni, nevyslovovat ji. Ale jakmile skryté zlo pronikne do vaší hlavy, je to právě to, co všechno řídí. Existuje způsob, jak se vymanit z této posedlosti a přežít? Hrají: Carrie-Anne Moss, Michael Trucco, Faye Dunaway, Doug Jones … Vstupné: 110,-Kč / 96 minut / zvuk DD 5.1 / P-15 let/ Videoukázka: http://www.csfd.cz/film/418426-skryte-zlo/videa/

15.04.2017 17.30 ŠPUNTI NA VODĚ – 2D - Digitální kino

ČR / Rodinná / Komedie / České znění / Rodiče bratrů Igora (Jiří Langmajer) a Davida (Hynek Čermák) chystají zlatou svatbu. Z Kanady přilétá jejich bratranec Ondra (Pavel Liška), povahou tak trochu dobrodruh. Bratry napadne, že nejlepší by bylo vyrazit za rodiči na kánoích po řece jen ve třech, tak, jako za starých časů. Jenže od dob společných spanilých jízd se leccos změnilo. Třeba to, že Igor a David jsou ženatí a mají děti. Všem ženám dojde trpělivost. Zanechávají pány napospas dětem a vyrážejí na kolech na dámskou jízdu. Tátové se ale nevzdávají a rozhodnou se vydat na vodu v kánoích i se všemi dětmi. A tak nyní již desetičlenná expedice vyplouvá na dvoudenní plavbu vstříc dobrodružstvím a spoustě bláznivých zážitků. Hrají: Hynek Čermák, Anna Polívková, Tatiana Vilhelmová, Jiří Langmajer … Vstupné: 120,-Kč / 83 minut / zvuk DD 5.1 / MP/ Videoukázka: http://www.csfd.cz/film/441485-spunti-na-vode/videa/

15.04.2017 20.00 PADESÁT ODSTÍNŮ TEMNOTY – 2D - Digitální kino

USA / Drama / Romantický / České titulky / Odmítnutý Christian Grey se pokusí přimět obezřetnou Anastasii k obnovení vztahu. Ta souhlasí jen pod podmínkou, že se zcela změní pravidla, na kterých dosud fungoval. Ve chvíli, kdy se mezi nimi začne obnovovat důvěra a do jejich soužití se vrátí stabilita, začnou se kolem nich motat temné stíny z Christianovy minulosti. Jejich cílem je zničit společnou budoucnost páru. Hrají: Jamie Dornan, Dakota Johnson, Max Martini, Kim Basinger… Vstupné: 110,-Kč / 121 minut / zvuk DD 5.1 / P-15 let / Videoukázka: http://www.csfd.cz/film/383550-padesat-odstinu-temnoty/videa/  

21.04.2017 17.30 POWER RANGERS: STRÁŽCI VESMÍRU – 2D - Digitální kino

USA / Akční / Sci-fi / Fantasy / České titulky / Pět poněkud vzdorných teenagerů se nevysvětlitelnou náhodou či řízením osudu sešlo, aby se z nich stala nová generace v řadách bojovníků známých jako Strážci vesmíru. Hrají: Bryan Cranston, Elizabeth Banks, Naomi Scott, David Denman… Vstupné: 110,-Kč / 123 minut / zvuk DD 5.1 / P-12 let / Videoukázka: http://www.csfd.cz/film/50759-power-rangers-strazci-vesmiru/videa/ 

21.04.2017 20.00 LOUPEŽ VE VELKÉM STYLU – 2D - Digitální kino

USA / Komedie / České titulky / V zoufalé snaze platit účty a přežít kvůli svým blízkým se trojice kamarádů odhodlá riskovat všechno a přepadnout banku, která je připravila o jejich peníze. Hrají: Morgan Freeman, Michael Caine, Alan Arkin, Joey King … Vstupné: 110,-Kč / 98 minut / zvuk DD 5.1 / P- 12 let / Videoukázka: http://www.csfd.cz/film/413061-loupez-ve-velkem-stylu/videa/

22.04.2017 17.30 ŠPUNTI NA VODĚ – 2D - Digitální kino

ČR / Rodinná / Komedie / České znění / Rodiče bratrů Igora (Jiří Langmajer) a Davida (Hynek Čermák) chystají zlatou svatbu. Z Kanady přilétá jejich bratranec Ondra (Pavel Liška), povahou tak trochu dobrodruh. Bratry napadne, že nejlepší by bylo vyrazit za rodiči na kánoích po řece jen ve třech, tak, jako za starých časů. Jenže od dob společných spanilých jízd se leccos změnilo. Třeba to, že Igor a David jsou ženatí a mají děti. Všem ženám dojde trpělivost. Zanechávají pány napospas dětem a vyrážejí na kolech na dámskou jízdu. Tátové se ale nevzdávají a rozhodnou se vydat na vodu v kánoích i se všemi dětmi. A tak nyní již desetičlenná expedice vyplouvá na dvoudenní plavbu vstříc dobrodružstvím a spoustě bláznivých zážitků. Hrají: Hynek Čermák, Anna Polívková, Tatiana Vilhelmová, Jiří Langmajer … Vstupné: 120,-Kč / 83 minut / zvuk DD 5.1 / MP/ Videoukázka: http://www.csfd.cz/film/441485-spunti-na-vode/videa/

22.04.2017 20.00 RYCHLE A ZBĚSILE 8 – 2D - Digitální kino

USA / Akční / Thriller / České titulky / Velmi nečekané věci se budou odehrávat v osmém díle série Rychle a zběsile. Proti „rodině" bude stát nejen velmi schopná a nebezpečná hackerka, ale zcela překvapivě také jeden z jejích členů.. Hrají: Vin Diesel, Dwayne Johnson, Jason Statham, Charlize Theron … Vstupné: 130,-Kč / 136 minut / zvuk DD 5.1 / P-12 let/ Videoukázka: http://www.csfd.cz/film/414990-rychle-a-zbesile-8/videa/   

23.04.2017 15.00 MIMI ŠÉF – 3D - Digitální kino

USA / Rodinný / Animovaný / Český dabing / Mimi šéf je ve skutečnosti velký boss. Navenek sice působí jako roztomilé batole, ale uvnitř je to protřelý byznysmen posedlý obchodními úspěchy. Pracuje pro organizaci BabyCorp a jeho hlavním posláním je zjistit, proč teď děti prohrávají na trhu rodičovské lásky. Zatímco lásky k dětem ubývá a podíl BabyCorp na trhu klesá, o to rychleji rostou výsledky konkurenční společnosti Štěně a.s. Ta místo dětí prosazuje do rodin chlupaté, roztomilé mazlíčky a její zakladatel Francis E. Francis si může spokojeně mnout ruce a věřit, že děti z byznysu s láskou úplně vyšoupne. Film bude uveden s českým dabingem. Vstupné: dospělí 150,- / děti 130,-Kč / 97 minut / zvuk DD 5.1 / MP / Videoukázka: http://www.csfd.cz/film/378899-mimi-sef/videa/

28.04.2017 17.30 ZAHRADNICTVÍ: RODINNÝ PŘÍTEL – 2D - Digitální kino

ČR / Drama / České znění / Filmová trilogie ZAHRADNICTVÍ se skládá ze tří samostatných filmů odehrávajících se na pozadí nejdramatičtějších období minulého století a časově předchází oblíbenému snímku Pelíšky. Vypráví o třech rodinách: rodině leteckého radiotelegrafisty, rodině majitele kadeřnického salonu a rodině majitele zahradnictví. Obsáhne 20 let života postav, které musely v těchto pohnutých časech prožít nejlepší léta svých životů. Hrají: Aňa Geislerová, Ondřej Sokol, Jiří Macháček, Martin Finger  … Vstupné: 120,-Kč / 97 minut / zvuk DD 5.1 / P-12 let/ Videoukázka: http://www.csfd.cz/film/441461-zahradnictvi-rodinny-pritel/videa/

28.04.2017 20.00 UTEČ – 2D - Digitální kino

USA / Horor / Mysteriózní / České titulky / Co na tom, že Rose (Allison Williams) je bílá jako stěna a Chris (Daniel Kaluuya) černý jako noc? Žijeme přece v jednadvacátém století, kdy je boj proti rasové nesnášenlivosti přece už dávno dobojovaný a na smíšené páry se skrz prsty nedíváme. Minimálně Roseini rodiče Missy a Dean jsou na Chrise od prvního momentu nesmírně milí. Vadí jim snad jen to, že si přítel jejich dcery tu a tam zapálí, ale to s barvou kůže přece nesouvisí. Psycholožka Missy dokonce Chrisovi nabídne, že ho jeho zlozvyku zbaví pomocí hypnózy. Byl by to ráj na Zemi, kdyby se dva zdejší černošští zaměstnanci nechovali tak podivně. A kdyby se zvláštně neprojevoval i další muž černé pleti, který během víkendu dorazí na návštěvu. Náznaků, že všechno není v úplném pořádku, postupně přibývá, a Chris se rozhodne vzít nohy na ramena. To, co následuje, překoná jeho nejčernější noční můry a všem divákům v kinosále připraví naprosto nečekaný a nezapomenutelný zážitek. Hrají: Keith Stanfield, Allison Williams, Bradley Whitford, Catherine Keener.. Vstupné: 110,-Kč /103 minut / zvuk DD 5.1 / P-15 let / Videoukázka: http://www.csfd.cz/film/439153-utec/videa/

29.04.2017 17.30 ŠPUNTI NA VODĚ – 2D - Digitální kino

ČR / Rodinná / Komedie / České znění / Rodiče bratrů Igora (Jiří Langmajer) a Davida (Hynek Čermák) chystají zlatou svatbu. Z Kanady přilétá jejich bratranec Ondra (Pavel Liška), povahou tak trochu dobrodruh. Bratry napadne, že nejlepší by bylo vyrazit za rodiči na kánoích po řece jen ve třech, tak, jako za starých časů. Jenže od dob společných spanilých jízd se leccos změnilo. Třeba to, že Igor a David jsou ženatí a mají děti. Všem ženám dojde trpělivost. Zanechávají pány napospas dětem a vyrážejí na kolech na dámskou jízdu. Tátové se ale nevzdávají a rozhodnou se vydat na vodu v kánoích i se všemi dětmi. A tak nyní již desetičlenná expedice vyplouvá na dvoudenní plavbu vstříc dobrodružstvím a spoustě bláznivých zážitků... Hrají: Hynek Čermák, Anna Polívková, Tatiana Vilhelmová, Jiří Langmajer … Vstupné: 120,-Kč / 83 minut / zvuk DD 5.1 / MP/ Videoukázka: http://www.csfd.cz/film/441485-spunti-na-vode/videa/

29.04.2017 20.00 ZAHRADNICTVÍ: RODINNÝ PŘÍTEL – 2D - Digitální kino

ČR / Drama / České znění / Filmová trilogie ZAHRADNICTVÍ se skládá ze tří samostatných filmů odehrávajících se na pozadí nejdramatičtějších období minulého století a časově předchází oblíbenému snímku Pelíšky. Vypráví o třech rodinách: rodině leteckého radiotelegrafisty, rodině majitele kadeřnického salonu a rodině majitele zahradnictví. Obsáhne 20 let života postav, které musely v těchto pohnutých časech prožít nejlepší léta svých životů. Hrají: Aňa Geislerová, Ondřej Sokol, Jiří Macháček, Martin Finger  … Vstupné: 120,-Kč / 97 minut / zvuk DD 5.1 / P-12 let/ Videoukázka: http://www.csfd.cz/film/441461-zahradnictvi-rodinny-pritel/videa/  

30.04.2017 15.00 ŠMOULOVÉ: ZAPOMENUTÁ VESNICE – 2D - Digitální kino

USA / Animovaný / Rodinný / Český dabing /. V tomto novém, zcela animovaném filmu o Šmoulech se Šmoulinka po nálezu tajuplné mapy vydává společně se svými nejlepšími kamarády Koumákem, Nešikou a Silákem na vzrušující a napínavou pouť Zakázaným lesem plným kouzelných stvoření, aby nalezli tajemnou, dávno ztracenou vesnici dříve, než se to podaří zlému kouzelníkovi Gargamelovi. Na své dramatické cestě plné akce a nebezpečí jsou Šmoulové na stopě objevu největšího tajemství šmoulí historie. Film bude uveden s českým dabingem.     Vstupné: 100,-Kč / 88 minut / zvuk DD 5.1 / MP /           Videoukázka: http://www.csfd.cz/film/318363-smoulove-zapomenuta-vesnice/videa/

03.05.2017 15.00 DEN MATEK - Kulturní dům Fontána

Připravujeme: Taneční odpoledne nejen pro seniory k oslavě Den Matek. K poslechu a k tanci hraje KRUŠNOHORKA Z UNČÍNA. Vstupné: 50,-Kč

06.05.2017 9.00 MÁJOVÝ JARMARK NA KYSELCE 2017 - Letní amfiteátr

Celodenní program na 6 ti scénách. Více na výlepových plochách, letácích, plakátech a na www.kcbilina.cz Vstup zdarma

23.05.2017 8.30 VÝTVARKA ZA ŠKOLOU 2017 - ostatní

DŮM DĚTÍ A MLÁDEŽE BÍLINA Úterý 23. května / 8.30 hodin VÝTVARKA ZA ŠKOLOU 2017 ročník výtvarné soutěže Bořeňské čarodějnice 2017 na téma ROBOT. Vstup pro pouze přihlášené děti z MŠ, ZŠ, ZPŠ, ZUŠ  a Gymnázia.

09.03.2017 - 02.04.2017 13.00 AŽ NA DRUHÝ POHLED - Výstavní síň U Kostela

Výstava obrazů výtvarníka a pedagoga Jana Choury z Litoměřic.   Otevírací doba: čt – ne – 13,00 – 17,00 hodin Vstupné: dospělí 20,-Kč, děti, studenti, senioři 10,-Kč, skupiny 100,-Kč (10 osob)  

31.03.2017 17.30 VOLÁNÍ NETVORA: PŘÍBĚH ŽIVOTA – 2D - Digitální kino

USA / Španělsko / Drama / Fantasy / České titulky / Třináctiletému Conorovi se do snů vkrádají noční můry. A jakpak by taky ne – jeho maminka je vážně nemocná, táta žije kdesi za mořem v Americe, babička ho pořád jen peskuje a spolužáci jsou tak trochu tyrani. Pak se rozhádá se svou nejlepší kamarádkou a zůstane na všechno sám. Tedy, skoro sám. V noci, vždycky chvíli po půlnoci, ho totiž navštěvuje netvor  obrovitánský chodící a mluvící starý strom, který roste na kopci za domem. Postupně Conorovi vypráví tři starobylé příběhy a učí jej, že věci často nejsou takové, jakými se zdají být. Hrají: Lewis MacDougall, Liam Neeson, Felicity Jones, Sigourney Weaver … Vstupné: 110,-Kč / 108 minut / zvuk DD 5.1 / P-12 let/ Videoukázka: http://www.csfd.cz/film/372215-volani-netvora-pribeh-zivota/videa/

31.03.2017 20.00 GHOST IN THE SHELL – 3D - Digitální kino

USA / Akční / Drama / Sci-Fi / Thriller / České titulky / Major (Scarlett Johansson) je velitelkou Sekce 9, speciální policejní jednotky, která bojuje proti těm nejhorším kyberzločinům. Příběh se odehrává v blízké budoucnosti, kdy je svět závislý na moderních technologiích ještě víc než dnes a každé narušení technologického řádu může mít nedozírné následky. Koneckonců i hrdinka filmu je hi-tech produktem, dokonale vyváženou kombinací robota a člověka. S lidským mozkem a vyspělou robotickou schránkou se Major snaží dopadnout zločince, jehož cílem je zničení společnosti Hanka Robotics, lídra ve vývoji umělé inteli… Hrají: Scarlett Johansson, Michael Pitt, Pilou Asbæk, Chin Han, Juliette Binoche … Vstupné: 150,-Kč / 112 minut / zvuk DD 5.1 / P- 12 let / Videoukázka: http://www.csfd.cz/film/245635-ghost-in-the-shell/videa/

05.04.2017 8.30, 10.00 TRAPAS NEPŘEŽIJU! aneb Ten řízek nezvedej - Městské divadlo

Rychlá pomoc slušného chování v autě, na rautu, v kině i na schůzce.Představení pro děti 2. stupně základních škol.Karel Louda je žák 8. B. Přichází do nové školy v novém městě.Bojí se nového kolektivu, nových učitelů, sousedů a HOLEK!Na pomoc mu přijde paní RY-PO-SLUCH. (Rychlá pomoc slušného chování.)Ukáže mu, jaké chyby dělá. Navzájem se poznávají a mění. Z přísné dámy se stane rozverná paní a z méněcenného kluka mladý muž s rozhledem.Základy slušného chování s nadhledem a nementorsky.Na konci představení je test pro všechny diváky. Školní představení pro II. stupeň ZŠ v podání Míši Dolinové a Ladislav Ondřej(známý z Ordinace v růžové zahradě) Vstupné: 50,-Kč Videoukázka: http://www.michaeladolinova.cz/index.php/pro-deti/trapas-nepreziju

07.04.2017 15.00 DUO HVOZDOVI - Kulturní dům Fontána

Taneční odpoledne nejen pro seniory Vstupné: 30,-Kč

09.04.2017 15.00 ČERT A KÁČA - Městské divadlo

Loutková pohádka z Divadla Evy Hruškové a Jana Přeučila Praha. Pohádka bude uvedena v rámci 80 tým narozeninám herce pana Jana Přeučila. Vstupné: 50,-Kč, děti do 3 let vstup zdarma

11.04.2017 19.00 V ZAJETÍ MÓDY - Městské divadlo

Další pokračování módní show Martiny Tuháčkové. Večer plný módy, životního stylu a zábavy. Moderuje Jiří Balda a vystoupí děti z DDM Bílina. Vstupné: přízemí 150,-Kč, balkon 100,-Kč

20.04.2017 19.00 HVĚZDNÉ MANÝRY - Městské divadlo

Divadelní společnost Háta Michael McKeever Rychlá a bláznivá fraška odehrávající se ve velice elegantním hotelu v Palm Beach v roce 1942, kde se má uskutečnit koncert s beneficí na podporu amerických válečných výdajů. Organizátoři se neobejdou bez dvou hvězd, které spolehlivě plní sály a pokladny. Jenže to má jeden háček. Dvě zmíněné umělkyně se nesnášejí a potkají-li se na jevišti, neváhají zajít až k fyzickému napadení. Jak je ubytovat, aby se nepotkaly? Ředitel hotelu připraví přesný plán, který ale od začátku selhává... Hrají:Lukáš Vaculík, Mahulena Bočanová / Adéla Gondíková / Kamila Špráchalová, Vlasta Žehrová / Olga Želenská, Barbara Chybová / Radka Pavlovčinová, Martin Zounar, Ivana Andrlová / Pavla Vojáčková-Rychlá, Marcela Nohýnková / Vlasta Peterková / Veronika Jeníková, Filip Tomsa, Zbyšek Pantůček / Martin Sobotka Vstupné: přízemí 280,-Kč,  vstupné na senior pas 140,-Kč                 balkon  260,-Kč,  vstupné na senior pas 130,-Kč

27.04.2017 8.30 20.ročník PĚVECKÁ SOUTĚŽ BOŘEŇSKÁ ČARODĚJNICE 2017 - Městské divadlo

Pěvecká soutěž pro MŠ, ZŠ, ZŠP, GYMNÁZIA, ZUŠ nejen z Bíliny. Startovné na soutěž  20,-Kč / účastník a vystoupení příhláška ke stažení ZDE  

MĚSTSKÁ KNIHOVNA V BÍLINĚ

Datum a čas akce Název akce Popis akce
Únor - Březen

Výstava Má vlast cestami proměn

Putovní výstava Má vlast cestami proměn přináší svědectví o příznivých proměnách zanedbaných míst a sídel v naší krajině. Díky odhodlání místních lidí a ochotě řady donorů se chátrající stavby mění v důstojné objekty s užitečnou náplní, veřejný prostor dostává novou tvář, sakrální objekty nacházejí svůj ztracený smysl a příroda se nadechuje k novému životu.

Přijďte se podívat do centrální knihovny na Mírovém náměstí 1. patro, vstup volný.

Březen

Čtenářská amnestie

Městská knihovna vyhlašuje čtenářskou amnestii. Zapomnětlivým čtenářům, kteří v měsíci březnu 2017 vrátí vypůjčené knihy, bude odpoštěny pokuta za pozdní vrácení knih. 

   
 

 

 

 

 

DŮM DĚTÍ A MLÁDEŽE

Datum a čas akce Název akce Popis akce
18. 3. 

Sportovní sobota pro nejmenší

 

19. 3. 

Retro nedělní párty

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EXKURZE V BÍLINSKÉ STÁČÍRNĚ

25. 3. Prohlídka zřídel léčivých vod s odborným výkladem Čas prohlídek: 11,00 - 13,00 - 15,00 hodin
     

Rock Pub Moskva

19.3. Libido Fuzz Od 19 hodin
     

Husitská bašta

 
     
     

Bowling

     
     

Atletický klub

     
     

FK Bílina

     
     
Datum akce Popis akce Fotogalerie
8.3.2017 Zdeněk Dvořák o Bílině v městské knihovně Odkaz na fotogalerii
2.-3.3.2017 Vernisáž Herberta Kiszy Odkaz na fotogalerii
12.2.2017 Dětský karneval KD Fontána Odkaz na fotogalerii
2.2.2017 Vernisáž Michaely Štěpánkové Odkaz na fotogalerii
13.1.2017 Ples města Bílina 2017 Odkaz na fotogalerii
5.1.2017 Vernisáž Jakub Hilscher: Pohled na svět Odkaz na fotogalerii
18.12.2016 Sopranistka Andrea Tögel Kalivodová v Bílině Odkaz na fotogalerii
13.12.2016 Vánoční koncert J. Ledeckého Odkaz na fotogalerii
4.12.2016 Adventní koncert Odkaz na fotogalerii
26.11.2016 Rozsvícení vánočního stromu Odkaz na fotogalerii
4.11.2016 Koncert Bára Poláková Odkaz na fotogalerii
21.10.2016 Koncert Marek Ztracený Odkaz na fotogalerii
6.10.2016 Robert Vano - vernisáž Odkaz na fotogalerii
10.9.2016 Den horníků Odkaz na fotogalerii
9.9.2016 Vernisáž kostýmů z filmu o Karlu IV. Odkaz na fotogalerii
19.8.2016 Revival fest Odkaz na fotogalerii
11.8.2016 Letní pohádka o Nejasné princezně na Kyselce Odkaz na fotogalerii
26.7.-3.8.2016 Malířský plenér 2016 Odkaz na fotogalerii
15.-16.7.2016 Sraz Citroënů Odkaz na fotogalerii
9.7.2016 12. International Roots & Blues Festival Odkaz na fotogalerii
28.6.2016 Pohádkový les Odkaz na fotogalerii
25.5.2016 Farmářské trhy Odkaz na fotogalerii
7.5.2016 Májový jarmark 2016 Odkaz na fotogalerii
     
     
     

 

Reklamní předměty

Turistická známka Důl

30 Kč

Turistická známka Bořeň

30 Kč

Turistická známka Bílina

30 Kč

Sběratelský turistický deník

110 Kč

Cykloturistický deník

40 Kč

Turistický deník

40 Kč

Otočný čtyřicetiletý kalendář + Sluneční hodiny

35 Kč

Otočný čtyřicetiletý kalendář + Sluneční hodiny

35 Kč

Turistická nálepka Bořeň

12 Kč

Turistická nálepka Důl Bílina

12 Kč

Turistická nálepka Město Bílina

12 Kč

Tustická výroční nálepka Důl Bílina

12 Kč

Turistická vizitka Bořeň

12 Kč

Turistická vizitka Lázně Kyselka

12 Kč

Turistická vizitka Bílina

12 Kč

Panák Bílina

30 Kč

Hrnek Bílina

79 Kč

Hrnek Bílina

129 Kč

Jezero mezi sopkami

90 Kč

Bořeň očima geologa

70 Kč

Rostliny Bořeně u Bíliny

110,- Kč

Minerály Bílinska

90 Kč

Bílinské moře v době dinosaurů

50 Kč

Významné dřeviny města Bíliny

50 Kč

 

Propiska

25 Kč

 

 

Záložky

5 Kč

   

Leporelo

39 Kč

   

 

Informační centrum Bílina

Tel.: 417 810 985

Mob.: 775 601 264

Email: info@icbilina.cz , vedouci@icbilina.cz

 

Bílinský zpravodaj

Mob.: 774 564 894

Email: bilinsky-zpravodaj@seznam.cz

 

Ceník inzerce Bílinského zpravodaje